от 21.00 часа

Националите с труден успех срещу Казахстан

Ивелин Попов
Снимка: BGNES

Футболните ни национали успяха да спечелят с 2:1 контролната среща с тима на Казахстан, която се състоя в унгарското село Фелчут. Избраниците на Станимир Стоилов показаха добра игра, а веднъж и гредата спаси българската врата.

Победният гол за България падна в добавеното от съдията време. Точен в 94-ата минута бе Николай Бодуров. Преди това Ивелин Попов отбеляза първото попадение след точно изпълнена дузпа в 23-ата минута. Еркебулан Тунгишбаев изравни в 56-ата.

Селекционерът на националния ни отбор Петър Хубчев направи четири промени от мача с Босна и Херцеговина, загубен с 0:1. Днес титуляри бяха дебютантът Цветомир Панов, Страхил Попов, Симеон Славчев и Станислав Манолев. Четиримата замениха Михаил Александров, Петър Занев, Ивайло Чочев и Божидар Чорбаджийски, които срещу Казахстан останаха на пейката.

На вратата отново беше Пламен Илиев. В защита Хубчев заложи на Страхил Попов, Бодуров, Божиков и Панов. Опорните полузащитници бяха Георги Костадинов и Симеон Славчев. Станислав Манолев, Георги Миланов и Ивелин Попов помагаха на Спас Делев в предни позиции.