Англия победи Нигерия в контрола

Англия - Нигерия 2:1

Англия спечели първата си контрола преди Световното първенство, надделявайки на Уембли с 2:1 над Нигерия.

Англичаните вкараха два гола преди почивката, когато наистина показаха страхотни неща на терена. Нигерийците можеха да получат и още голове, но вратарят им Франсис Узохо направи няколко добри спасявания, а и нападателите на Трите лъва пропуснаха отлични възможности.

Гари Кейхил откри резултата в 7-ата минута, след като засече с глава центриране на Киърън Трипиър от средата на наказателното поле. Само четири минути по-късно пас на Деле Али намери Рахим Стърлинг, чийто опасен удар беше блокиран. Само две минути по-късно същите играчи създадоха аналогична ситуация, но този път изстрелът на Стърлинг мина отстрани.

Малко преди края на първото полувреме Хари Кейн удвои преднината на своя тим, след като получи топката извън наказателното поле и я изстреля в долния ляв ъгъл след чудесен финт с тяло.

След почивката гостите подобриха играта си, но и Англия намали оборотите. Все пак Нигерия върна едно попадение в началото на втората част, като се разписа Алекс Айоби. До края на мача Стърлинг получи жълт картон за симулация, малко след това Ерик Дайър не успя да насочи топката в мрежата.

Селекционерът им Гарет Саутгейт може да бъде доволен от атакуващата игра, която показаха двамата крайни бранители Киърън Трипиър и Ашли Йънг, както и от солидното представяне на втория етаж от Гари Кейхил.

Следващата контрола на Англия е на 7-и юни срещу Коста Рика, която ще се играе на стадион Елънд Роуд в Лийдс. Ден по-рано Нигерия също ще има проверка и тя е срещу Чехия.