Холандия победи Перу в последния мач на Уесли Снайдер

Уесли Снайдер и неговото семейство приемат овациите на публиката в Амстердам.
Снимка: Ройтерс

С два гола на Мемфис Депай Холандия се наложи над Перу с 2:1 в контрола, играна на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам, която беше и прощален мач за Уесли Снайдер. Това беше и неговият мач номер 134 с оранжевата фланелка.

Холандците играха доста мудно преди почивката и в 13-ата минута гостите от Перу откриха резултата. След изпълнение на корнер Педро Акиньо надскочи Дейли Блинд и вкара с глава за 0:1. Депай изравни след час игра, след като Френки де Йонг, който направи своя дебют за тима, открадна една топка в центъра, дриблира и я подаде на нападателя на „Лион“.

Снайдер, който в кариерата си е носил екипите на „Реал“ (Мадрид), „Интер“ (Милано), „Аякс“ и т. н., беше заменен веднага след гола и изпратен с бурни овации от публиката. В един сектор беше издигнат и огромен транспарант „Уесли, благодарим ти!“.

В 83-ата минута Депай осигури успеха за домакините, след като топката дойде при него от блокиран удар на Куинси Промес.