Манчестър Юн спря серията на Ливърпул

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1 в среща от 9-ия кръг на английското футболно първенство.

До този мач лидерът в класирането Ливърпул нямаше загубена точка.

Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, за да дойде 36-ата минута, когато домакините поведоха в резултата с гол на Рашфорд.

Дивок Ориги загуби топката в центъра, тя стигна до Джеймс отдясно. Неговото центриране бе перфектно и Рашфорд засече топката за 1:0.

Ситуацията, при която Ориги загуби топката, бе разглеждана с ВАР поради съмнения за нарушение, но такова нямаше и попадението бе зачетено.

Малко преди почивката попадение на Ливърпул бе отменено след намесата на системата за видеоповторения.

Садио Мане овладя топката и преодоля Линдельоф, като прати топката в мрежата. Повторенията обаче показаха, че сенегалецът игра с ръка при овладяването и голът не бе зачетен.

След почивката Ливърпул имаше огромно преимущество при владеенето на топката, но успя да изравни едва 5 минути преди края с гол на Лалана.

Мохамед Салах е извън групата на Ливърпул, след като не успя да се възстанови от контузия, получена на мача с Лестър преди две седмици.