Рами Киуан не успя да стигне полуфиналите в Париж

Рами Киуан

Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите в категория до 71 килограма на олимпийския турнир по бокс Париж и остана на крачка от медалите.

24-годишният Киуан загуби от Омари Джоунс (САЩ) с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) съдийски гласа и не успя да се класира за полуфиналите, с което да си гарантира най-малко бронз.

Настоящият европейски първенец при 75-килограмовите изигра равностоен двубой срещу световния вицешампион от Белград 2021 при 67-килограмовите Джоунс.

Двамата показаха сходен стил на бокс с поддържане на добра дистанция и опити за контраатаки, но американецът беше малко по-прецизен и беше предпочетен от петимата съдии и в трите рунда.

Хавиер Ибаниес излиза на ринга тази вечер от 21:16 часа срещу поставения под номер 7 вицешампион от Азиатските игри в Хуанчжоу 2023 Шудай Харада (Япония), а при успех ще си гарантира място на подиума.

По публикацията работи: Петър Ненов