Победи за Йънг Бойс, Спарта (Прага) и Залцбург в Шампионската лига

Йънг Бойс победи Галатасарай

Швейцарският Йънг Бойс победи с 3:2 турския Галатасарай в първи мач от плейофите в Шампионската лига по футбол.

Тимът от Берн поведе до почивката с два гола на Жоел Монтейро.

Той откри резултата още в 3-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме се разписа за 2:0.

Резервата Миши Батшуай обаче изравни в рамките на 6 миути през второто полувреме.

Той бе точен в 66-ата и 72-ата, а в 84-ата Галатасарай остана с човек по-малко след втори жълт картон на Абдулкерим Бардакджъ.

Само две минути след това Филип Угринич донесе успеха на швейцарците с гол от дузпа.

Спарта (Прага) постигна победа с 2:0 като гост на над Малмьо в Швеция.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Йенс Ларсен не успя да реагира добре и отклони топката в собствената си врата.

В 88-ата минута Матей Ринеш с мощен шут вкара второто попадения.

РБ Залцбург спечели също с 2:0 гостуването си на Динамо (Киев).

Австрийците поведоха в 29-ата минута чрез Нене Доржелес.

В 50-ата минута съдията отсъди дузпа след като Александър Караваев препъна Муса Йео в пеналта, която Мориц Кряергор вкара.

Отборите на Мидтиланд и Слован (Братислава) завършиха 1:1 и оставиха всичко за реванша.

Гостите поведоха в 59-ата минута с гол на Сесар Блекман, а 20 минути по-късно Едуард Чилуфия изравни.

По публикацията работи: Петър Ненов