Pобот от ново поколение ще почиства дъното на общинския плувен басейн в Стара Загора. Това стана възможно със закупуването на специална машина, която автоматично ще изчиства замърсяванията. С работата на робота ще се постигне по-добра ефективност и ще бъде облекчен работния процес, тъй като до сега цялата поддръжка се извършваше ръчно.

Уредът ще работи през нощта като по този начин часовете за ползване на съоръжението ще бъдат запазени.Машината е марка „Ultramax” и вече е въведена в експлоатация.

Припомняме, че покритият плувен басейн беше изцяло реконструиран и модернизиран през 2017 година. Той е с дължина от 50 метра и ежедневно се радва на голям брой посетители.

Бившата волейболистка на „Спартак“ Плевен, „Казанлък Волей“ и „Берое“ Мария Кривошийска ще продължи кариерата си в Белгия. Волейболистката, която играе на поста централен блокировач, ще стане част от „Модал Шарлероа Волей“. За 190 сантиметровата..

Публиката се завръща по стадионите

Министър-председателят Бойко Борисов разпореди да се отворят стадионите за публика при спазване на необходимите противоепидемични мерки срещу Covid-19. Това стана   ясно след  консултация проведена между министърът на младежта и спорта Красен..

публикувано на 04.08.20 в 19:39

Нови медали за шахматистите

Възпитаникът на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ Гинчо Гочев извоюва бронзови медали на „класически шахмат“ и на „блиц“ при участието си в Държавното първенство за юноши до 20 години, проведено в Асеновград. Той извоюва и четвърто място..

публикувано на 04.08.20 в 16:12

Две отличия за млади надежди на „Траяна“

Два медала спечелиха възпитаниците на старозагорския клуб по плуване „Траяна“ при участието си в Държавното първенство за деца в Сандански. „Това са най-малките, които провеждат първенства, до 11 и до 12 години“, уточни Стефан Вачев, треньор в..

публикувано на 03.08.20 в 15:57

Утре „Верея“ приключва с контролите

С контрола срещу „Родопа“ в Смолян утре от 18 часа ще завърши подготовката си за новото първенство в Югоизточна Трета Лига футболният „Верея“. Отборът изигра четири приятелски мача. Срещу „Розова долина“ Казанлък загуби с 0:2, срещу „Левски“..

публикувано на 31.07.20 в 16:22

Три медала за плувец от „Траяна“

Възпитаникът на старозагорския клуб по плуване „Траяна“ Тодор Господинов спечели три медала при участието си в Държавното първенство за юноши и девойки младша възраст в 50 метров басейн, проведено в Благоевград. Той спечели златно отличие на 100 м...

публикувано на 29.07.20 в 15:48

Обявиха програмата за първите 4 кръга на новото футболно първенство

Българският футболен съюз обяви програмата на efbet Лига за първите четири кръга. „Берое“ ще гостува на „Левски“ в София на 10 август (понеделник) от 20 ч. Първият домакински мач е на 17 август (понеделник) също от 20 ч. срещу ЦСКА 1948. Срещата с „Ботев“..

публикувано на 28.07.20 в 21:19

Мартин Раднев: Тези резултати са заради добрата ни игра в защита

С един от треньорите на баскетболния „Берое“ до 12 години разговаряхме непосредствено след спечелването на републиканската титла. „До първото място се стигна с общи усилия на треньорите, доста работа, всеотдайност от децата, може би всеки е..

публикувано на 28.07.20 в 16:59

„Берое Стара Загора“ грабна титлата при момичетата

Баскетболният „Берое Стара Загора“ е новият шампион на България за момичета до 12 години. Във финалната среща отборът, воден от Таня Гатева, се наложи в неделя над домакина на финалите  „ Рилски спортист“ с 52:46 точки в оспорван мач. Срещата бе..

публикувано на 28.07.20 в 16:10

"Зелен" триумф при дванадесет годишните, титлата е за Берое

След седем последователни и безапелационни победи 12 годишните момчета на Берое спечелиха титлата от Държавното първенство. Във финалния двубой младите надежди на отбора победиха по категоричен начин отбора на Черно море Тича с 60:39. Така..

публикувано на 28.07.20 в 15:29