Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Lilly of the West със суинг болки на сърцето, излезе новият албум на кънтри музикантите „Swings and heartaches – volume 2”

Дванадесетият по ред албум на Lilly of the West е вече факт и се казва „Swings and heartaches – volume 2”. Новата колекция е продължение на албума „Swings and heartaches”, който групата пусна през 2012 година.

Новият албум е продължение на тази концепция и ще включва десет песни в стиловете кънтри, суинг, джаз и блус, както и няколко уестърн балади. Парчетата от доста време се изпълняват на живо от “Lilly of the west”. Сред тях са два истински ретро хита от 20-те години, “After you’ve gone” и „Dream a little dream of me”. Виртуозните музиканти им вдъхват нов живот чрез иновативни аранжименти с акустична китара, добро китара, цигулка и контрабас. Албумът ще включва и два автентични блуса, единият от Канзас, а другият от Дикси (нарицателното име на южните щати). „Kansas city” става известна от изпълнението на рокабили звездата Уанда Джексън, а „Blues for Dixie” е емблематично парче на кънтри певеца Мърл Хагард. Новата продукция включва и две песни в стил рокабили (смесица от рокендрол и кънтри). “Seven lonely days” е номер едно хит на певицата Джорджия Гибс през 50-те години, а “Mountain of love” е страхотен рокендрол от репертоара на Чарли Прайд.

„Lilly of the West”, разбира се, няма как да не включат и истинско кънтри и блуграс парче. “I’m satisfied with you” е една от по-малко известните песни на бащата на кънтри музиката Хенк Уилямс. В албума са включени и две силни уестърн балади. „Rocks, salt and nails” става известна от изпълнението на фолк певицата Кейт Улф. Разказва се за историята на една жена, която зарежда пушката си с камъни, сол и пирони и убива с тях мъжа, който я е изоставил. „Miss the Mississippi and you” е посветена на болката от липсата на любимия човек и спомените от щастливи моменти.

В албума „Swings and heartaches – volume 2” участват гост музиканти от Чехия – Пепа Малина и от Словакия – Михал Барок. 

„Lilly of the West” са: Лили Друмева – О’Райли – вокал, китара, цигулка, мандолина, Михаил Шишков – банджо, слайд китара, хармоника, пиано, Ясен Василев – китара и Свобода Боздуганова – контрабас.

Интервю с Лили Друмева – О’Райли.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Маслени творби, акварели и рисунки ще изпъстрят залата на старозагорската художествена галерия

Изложба „Съзерцания“ ще се открие на 28 февруари (петък) от 18.00 ч. в западната зала на Художествена галерия – Стара Загора.  И Тя е посветена на 80 г. от рождението на Янаки Кавръков (1945-2002). В нея ще бъдат представени маслени творби, акварели и..

публикувано на 25.02.25 в 13:49

Филмът "Милен" развълнува старозагорската публика

Започна националното турне на документалният филм за журналистът Милен Цветков. Непосредствено след София и Пловдив, лентата беше прожектирана в Стара Загора. Пълната зала на Културен център остана безмълвна минути след финалните надписи, а режисьорът..

публикувано на 23.02.25 в 13:50

В „60 минути повече Lifestyle“: Mocha Mousse за художничката INLY и каква е истинската красота на жената за Михаела Филева

Константина Живова INLY е един от най-популярните съвременни художници у нас. Константина е позната от малкия екран, като телевизионен водещ. Автор е на любовния роман „Завинаги“ и две детски книжки.  Цветовете и позитивизмът й я описват и като човек..

публикувано на 21.02.25 в 16:55
Дари Бракалова

Дари Бракалова с дебют в ролята на Жулиета

Три последователни дни, 21, 22 и 23 февруари, публика и гости на Държавна опера Стара Загора ще имат възможността да гледат мюзикъла „Ромео и Жулиета“ по драмата на Уйлям Шекспир и музиката на Жерар Пресгурвик. На 23.02, дебют в ролята на..

публикувано на 19.02.25 в 17:45

Константино Льондев представя в Хасково своите „Илюзии“

Община Хасково, Институт за културно наследство България-Италия и ХГ "Форум" представят изложба живопис "Илюзии" на Константино Льондев. Художникът е известен на хасковската общественост с участието си в Националния пленер "Хасково - вдъхновение",..

публикувано на 18.02.25 в 15:06

Изложба "Горски приказки" представят в Нова Загора

Художничката Елена Романова открива днес в Художествена галерия "Руси Карабиберов" Нова Загора своята изложба "Горски приказки". В нея са представени 17 рисунки, изпълнени с молив, въглен и пастел. Елена Романова е родена в Москва, където учи живопис...

публикувано на 18.02.25 в 14:22

Благодарствен знак за Балетната трупа на Старозагорската опера

Благодарствен знак на Община Стара Загора получи днес многонационалната балетна трупа на Държавна опера Стара Загора с художествен ръководител примабалерината Силвия Томова. Високото отличие е поредното признание за професионализма, творческия устрем и..

публикувано на 17.02.25 в 17:06

Програма на предстоящи събития в базите на ОП „Арт сцена – Стара Загора“

Програма на предстоящи събития в базите на ОП „Арт сцена – Стара Загора“ За периода 17.02 – 23.02 2025 г. База Културен център „Стара Загора“ 17.02 /понеделник/ 19.00 часа Постановка „Баща ми се казва Мария – на село“ ДКТ „Иван..

публикувано на 17.02.25 в 10:10

"Мене не ме.."- старозагорските музиканти от IRB69 издадоха втория си албум

Старозагорските музиканти от IRB69 издадоха втория си албум с провокативното заглавие „Мене не ме…“.   Те определят своя стил като „старозагорски рок с мъглижко звучене“ и са категорични, че не желаят да подражават на никого. Автор на голяма..

публикувано на 14.02.25 в 13:39

Любовта е всеобщ дом за всички ни!

Поетесата Мирела Иванова представя антологичната си стихосбирка "Любовите ни" в деня на виното и любовта - 14 февруари. Старозагорските читатели ще могат да съпреживеят лиричните текстове от 17:30 часа в зала „Графика” на Художествената галерия...

публикувано на 14.02.25 в 07:55