Регионален исторически музей – Стара Загора организира "Летни занимания в музея 2023 г." за деца от 7 до 12 години.
Децата ще се запознаят с богатата история на Стара Загора и ще се забавляват с творчески ателиета и образователни игри.
Заниманията ще се провеждат от 5 до 28 юли всяка сряда, четвъртък и петък от 10:00 до 12:30 ч. в сградата на РИМ-Стара Загора. Предвидени са и посещения в 3 музейни обекта - "Късноантична мозайка от частен римски дом, IV в.", "Хилендарски метох" и къща музей "Градски бит, XIX в.".
Участието е с предварително индивидуално записване на тел.: 042/919-214 до запълването на максималния брой деца – 15.
Цена за участник на ден: 10.00 лв.
Подробната програма е публикувана на интернет страницата на музея: https://www.rimstz.eu/новини/летни-занимания-2023-г
На 7 октомври (събота), от 11.00 часа, в старозагорското село Оряховица се събират за шести път, за да отбележат емблематичния за местността Празник на ореха. Началото ще бъде дадено на площада пред читалището. Фермерски и занаятчийски базари, кулинарна..
Срещата между протестиращите енергетици и миньори, правителството и парламентарно представените формации продължава в работен формат. Сформирана е работна група, която да търси решение на поставените от протестиращите, съобщиха източници на БНР от..
Енергетици от ТЕЦ Сливен затвориха за кратко подбалканския път София-Бургас при село Тополчане в знак на съпричастност с исканията на колегите им от ТЕЦ Марица Изток. Те настояват сливенската топлоцентрала да бъде включена в Плана за..
Филмът „Улица във времето“ ще представи Радио Стара Загора за празника на града 5 октомври. Лентата разказва за историческите личности, сградите и събитията свързани с най-популярната старозагорска улица „Митрополит Методий Кусев“. Векове история..
По повод Празника на Стара Загора със заповед на кмета, 5-и октомври е обявен за неучебен ден за учениците от общината. Яслите и детските градини няма да прекъсват своята работа. Празничният ден под липите започва в 9.00 часа в Катедрален храм „Св...
Възстановено е движението то път I-6 София - Бургас при разклона за сливенското село Тополчане, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". По-рано протестиращи блокираха движението на място.
Протестиращи затвориха и пътя Тополовград - Харманли при село Българска поляна. Около 40 души са блокирали движението около 11 часа, блокадата остава и към този момент, информира кореспондентът ни в Хасково Христо Христов.
Увеличават се случаите на коронавирус в Старозагорско. Само за последните две седмици на септември са регистрирани 120 заболели. За сравнение през целия август месец те са били 84. Това съобщи в интервю за Радио Стара Загора д-р Таня Перчемлиева от..
С напрежение започна срещата в Народното събрание на миньорите и енергетиците, които поискаха преговори с представители на парламентарните групи. Първоначално журналистите не бяха допуснати, но след настояването на синдикалните организации вратите на..
Движението по автомагистрала „Тракия“ - от п.в. „Свобода“ при Чирпан до п.в. Нова Загора, в двете посоки, продължава да бъде ограничено поради провеждане на протестни действия. Обходът е през път II-66 Сливен – Стара Загора. Временно е..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net