„Това е роман, който представя управлението на един от най-забележителните ни владетели – цар Ивайло така, както то е достигнало до нас през вековете: кратко, бурно, изпълнено с много битки“, каза за Радио Благоевград писателят и допълни:
„Историята е моята първа любов. Преподавателите ми казваха, че „историята е леката жена на науките“, тъй като всеки я използва по начин, по който пожелае. Но за написването на книгата съм стъпил на всички исторически извори, които имаме. Изчел съм много литература, качествена историческа литература, като идеологемите съм ги пропускал. Днес представям втората част на романа, която е продължение на първата. Исках да напиша само една книга, но щеше да стане 600 страници, а „тухли“ никой не обича да чете. Затова написах един роман в две части от по 300 страници. Реших да разделя книгите концептуално. Първата част е свързана с това, което Ивайло прави преди да седне на престола. А втората част е свързана с делото му като цар“, каза още Стоян Николов - Торлака. Той описва Иваил цар като непримирим, своеволен и последователен във всяко нещо, което прави. Посланието, което отправя към своите читатели е, че „трябва да бъдем по-дръзки, по-непримирими, по-твърди, отстоявайки своите позиции”.
По думите на коректора на романа д-р София Мицова, която е преподавател в Югозападния университет "Неофит Рилски", романът се чете лесно.
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...
Нова услуга за плащане на местните данъци и такси заработи в Петрич. С него се осигурява бърз и лесен достъп до информация и възможност за плащания от всяко място, по всяко време. „Това е нова разработка на софтуер за местни данъци и такси, който е държавен софтуер. Той е безплатен за общините. Този терминал дава възможност на гражданите,..
Обновената Директива на ЕС за енергийна ефективност предлага въвеждането на редица мерки, за да се ускори процесът по увеличаване на енергийната ефективност. Особено внимание се обръща на принципа „първо енергийна ефективност“. В тази връзка, това към което е насочило усилията си екологичното сдружение „За Земята“, е готовността за..