Учители от Враца шампиони по минифутбол на спартакиада

Учители от Враца станаха шампиони по минифутбол в спартакиада, която премина в курорта "Св. Св. Константин и Елена". Осмото издание на надпреварата събра над 300 педагози от България и Полша. Проявата беше организирана от Синдиката на българските учители и работническата федерация "Спорт и здраве" към КНСБ. Участниците от 19 областни града, няколко общински центъра и 50-те им колеги от Полша се състезаваха по тенис на маса, плажен волейбол, стрийтбол, шахмат, дартс, футбол, плуване, теглене на въже и лека атлетика.

Футболната команда от Враца спечели титлата по минифутбол след успехи над отборите от София, Пловдив и Варна. Във финала шампионите биха с 3:1 Полша с 2 гола на Илиян Маринов и един на брат му Мартин. Отборът по теглене на въже заслужи бронзови медали. Тандемът Калина Каменова - Диана Конецовска се класира на пето място в леката атлетика за жени, а при мъжете Румен Петков и Явор Венчев са шести.
По публикацията работи: Жоро Александров