Не е въпросът той да няма лична позиция и мнение, включително и политическо, напротив. Законът не забранява и това е право на журналиста у нас – да има политическо мнение. Въпросът е, че ако този журналист работи в обществена медия, той да отстоява това мнение и го защитава в сблъсък с различни мнения, тъй като трябва да има плурализъм на позициите. Естествено е че журналист, който "в мирно време" не спазва плурализма, става рисков по време на предизборна кампания.
Петър Волгин продължава да води в предаването "12+3", но там има много водещи и мнението му е част от многото в предаването, каза Лозанов и заяви: Не виждам голям проблем в това. Той беше категоричен, че ограничението в закона не е заради прозападна или произточна позиция, а заради липсата на диалог с други гледни точки. Проблем би било, ако след изборите предаването не се върне в ефир, каза Лозанов и изрази надежда да не се стигне до такъв развой на събитията.
В предаването се включи и Петър Волгин, който припомни обещанието си да връчи парична награда на този, който посочи негово изречение в подкрепа на правителството на Пламен Орешарски или министри в него. Волгин разкритикува СЕМ за позицията на регулатора през миналото лято
Г-н Лозанов нито веднъж не взе отношение за това как на практика цялата електронна медийна публичност беше заела една позиция и изобщо не се допускаше критичен глас към протестърското говорене, т.е. протестърското говорене тогава се превърна в официоз. И ако аз съм заемал някаква позиция през миналото лято, тя беше позиция срещу този официоз, защото винаги в работата си аз съм се ръководил от позицията, че журналистите трябва да се борят срещу официозите.
Разговора на Лили Маринкова с Георги Лозанов и Петър Волгин можете да чуете от звуковия файл.