"Жирона" с първи успех като гост

„Реал Сосиедад“ завърши 1:1 с „Еспаньол“

„Жирона“ записа първа победата като гост, след като се наложи с 2:1 при гостуването на „Ла Коруня“ в последния мач от 9-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така „Жирона“ изпревари своя съперник във временното класиране като се изкачи на 15-ото място с 9 точки, докато „Ла Коруня“ остана 16-ти с 8 пункта.

Адай от дузпа даде аванс на гостите в 25-ата минута, но до края на първата част два гола на домакините бяха отменени заради засада.

Веднага след почивката Лукас Перес, който дойде при домакините от „Арсенал“ също се разписа от дузпа.

Изненадващата победа на „Жирона“ с оглед представянето на терена донесе Порту в 71-ата минута.

„Реал Сосиедад“ завърши 1:1 с „Еспаньол“ на своя стадион в друг мач от кръга.

Гостите от Барселона поведоха още в 9-ата минута с гол на Лео Баптищао, който засече с глава центриране отдясно.

Равенството беше възстановено от Ияраменди в 69-ата минута, а в самия край на срещата той бе изгонен.