Ибрахимович смята, че Швеция може да стане световен шампион

Златан Ибрахимович
Снимка: ФИФА

Шведската футболна легенда Златан Ибрахимович ще присъства на Световното първенство като част от спонсорска програма на ФИФА. 36-годишният нападател на Лос Анджелис Галакси от американската Мейджър лига не попадна в състава на Швеция за Мондиал 2018.

„Световното първенство е най-големият купон, поради тази причина не мога да го пропусна“, заяви в характерния си стил Златан.

Нападателят също така определи и своите фаворити за титлата. "Мисля, че могат да спечелят титлата Бразилия, Испания, Германия и разбира се, Швеция. Също така слагам в групата на фаворитите и Аржентина, макар те самите най-редовно да отричат такава роля за себе си", добави шведът.

Ибрахимович обяви оттеглянето си от националния отбор на Швеция след Евро 2016. Но когато „Тре крунур“ си гарантираха участие на Световното в Русия, по медиите се появи информация за евентуалното негово завръщане. Той е голмайстор номер 1 в историята на шведския футбол и коментира тези слухове с чувство за хумор.

Именно отговорите му дадоха основание на медиите да твърдят неговото завръщане за възможно. В края на април обаче официално беше обявено, че такова завръщане в националния отбор няма да се състои.

Хари Кейн след миг ще вкара победния гол

Англия - Тунис 2:1

Отборът на Англия започна участието си на световното първенство по футбол в Русия с много трудна победа с 2:1 срещу състава на Тунис. Във Волгоград англичаните постигнаха победен гол на капитана Хари Кейн в добавеното време на мача, за да спечилят трите точки в първия си мач от седма група.   Именно Кейн изведе отбора си напред в резултата в 11-ата..

публикувано на 18.06.18 в 23:15
Ромулу Лукаку вкарва втория гол

Белгия - Панама 3:0

Отборът на Белгия победи дебютантите на световно първетство по футбол от Панама с 3:0 в първия мач от седма група на първенството в Русия. Головете на олимпийския стадион в Сочи отбелязаха Дрийс Мертенс в 47-ата минута и Ромелу Лукаку в 69-ата и 75-ата. Въпреки надмощието си белгийците не успяха да го мотериализират през първото полувреме, но през..

публикувано на 18.06.18 в 20:57
Отборът на Исландия предизвика зрителски рекорд

Почти цялото население на Исландия гледало мача с Аржентина

Официалните пипълметрични данни от събота в Исландия показаха, че 99,6 процента от хората, които са гледали телевизия в следобедните часове, са наблюдавали срещата с Аржентина от световното първенство. Всички останали телевизионни програми по това време са събрали общо едва 0,4 процента аудитория. Срещата между Исландия и Аржентина, която..

публикувано на 18.06.18 в 17:24
Гранквист бележи победния гол от дузпа

Швеция спечели след намеса на системата за видеоповторение

Отборът на Швеция спечели първия си двубой на 21-ото Световно първенство по футбол в Русия. В мач от група “F” избраниците на селекционера Яне Андершон победиха с 1:0 Южна Корея в Нижни Новгород. През първата част най-чистото положение изпуснаха скандинавците. В 20-ата минута централният нападател Маркус Берг не успя да преодолее..

публикувано на 18.06.18 в 17:00

Димитров започна на трева със загуба на двойки

Григор Димитров откри сезона на трева със загуба на турнира „Куинс клъб“ в Лондон. Българинът и Райън Харисън от Съединените щати отстъпиха в мач на двойки над британците Кайл Едмънд и Нийл Скупски с 6:3, 6:7(2), 3-10. Димитров и Харисън спечелиха седем поредни гейма от 2:3 в първата част до 3:1 във втория сет. Българинът и..

публикувано на 18.06.18 в 16:13
Борислав Михайлов

България приема световна купа по футбол за деца в неравностойно положение

България ще бъде домакин на световната купа по футбол за деца в неравностойно положение, която фондация SATUC възнамерява да проведе през месец август тази година. Това стана ясно днес след срещата между президента на Български футболен съюз Борислав Михайлов и принцесата на Катар Шейкха Ал Тани, която е основател на SATUC (Sheikha Al Thani..

публикувано на 18.06.18 в 14:35