Eмисия новини
от 13.00 часа

Ясни са първите победители в конкурса „Приказни истории с БНР Бургас“

Автор:

Литературният конкурс „Приказни истории с БНР Бургас“ се провежда за трета поредна година. Издадохме и подарихме първите две книжки.

В третото издание на конкурса са подадени за участие над 150 творби, участниците са на възраст от 5 до 14 години, от 18 училища, литературни клубове и читалища от Бургас, Варна, Добрич, Карнобат, Каварна, Пловдив, София.

Журито включва представители на БНР Бургас, регионална библиотека „Пейо Яворов“, Десислава Георгиева – журналист и писател, поетесата Яна Вълчева и 12-годишната Дарина Митева, написала първия си фентъзи роман.

Журито продължава селектирането на събраните произведения.

Ясни са първите над 40 творби, които ще бъдат включени в третото издание на поредицата „Приказни истории с БНР Бургас“.

Окончателният списък, ще бъде публикуван до 7-ми май 2019 година.

Благодарим на всички участници за невероятните истории, за таланта и въображението!


Весела Андреянова Атанасова  - III е клас, ОУ "Райна Княгиня" – Пловдив – разказ „Земята на щастието – България“ и приказката „Наджима спасява падаща звезда“

Борислава Стефанова Владева - ОУ "Райна Княгиня"  - Пловдив – приказка „Седем звездички, седем сестрички“

Алекса Кирилова Георгиева - 14 г., 8 клас -  АЕГ "Гео Милев"  - Бургас – разказ „Целунати от слънцето“

Руска Владимирова Стоянова - 10 г., НЧ "Хр. Ботев 1937" - Ателие за приказки – Бургас – приказка „Да уловиш звезда“

Зоя Радостинова Христова - 11 г., 4 клас, НЧ "Хр. Ботев 1937" - ЛФ "Фантазия" – Бургас – есе „Най-добрият град за живеене“

Стилияна Байчева Желязкова - 11 г., 4 клас, НЧ "Хр. Ботев 1937" - ЛФ "Фантазия" – Бургас, стихотворение  „Звездна вода“ и есе  „Вода“

Павлета Георгиева Илиева - 9 г., III а клас, ОУ "Антон Страшимиров" – Бургас, книжка с разкази „Истории за деца с големи сърца“

Тина Иванова Вършева - 11 г., ОУ "Антон Страшимиров" „Прахомистерия“

Петя Светославова Иванова - 7 г., IV група, ДГ "Изгрев" – Бургас, приказка „Кокошката с пломбирания зъб“

подг. група "Делфинчета" - 7 г., IV група, ДГ "Изгрев" - група "Делфинчета"  - Бургас, приказка „Горска история“

група "Малкото рибарче" - 5 г., 3 б група, ДГ "Изгрев" – Бургас, „Приказките на малкото рибарче“

подготвителна група  - 6-7 г., ЧСУ "Юрий Гагарин" - к.к. "Камчия" – Варна – приказка „Мечтата на едно дете“

Антония Красимирова Митева - 11 г., 5 а клас, ОУ "Ал. Георгиев - Коджакафалията" – Бургас - стихотворение „Поема за баба“,  приказката „Магьосникът Росан“, приказката „Езерото Вая - вълшебният ключ на климатичните промени“

Деметра Петрова Карагьозова - 11 г., 5 а клас, ОУ "Ал. Георгиев - Коджакафалията" – Бургас - приказките  „Приключението на щъркелчето Роко“ и „Моят най-добър приятел“

Румяна Кирилова Иванова - ОУ "Ал. Георгиев - Коджакафалията" – Бургас – разказ „Пътуване“ и есе „Странджа- зелената врата на Европа“

Андреа Димова Стаматова - 11 г., 5 б клас - ОУ "Ал. Георгиев - Коджакафалията" – Бургас, „Дневникът на едно сираче“

Люба Петрова Станчева - 9 г., ОУ "Васил Априлов" – Бургас – „Подаръците на моето семейство“

Михаела Пламенова Димитрова – ОУ "Васил Априлов" -  „Как копривата стана бодлива“

Павлета Илиева – „Добрият дракон“

София Мьолер - 11 г., клуб „BRAIN-ART-FACTORY“ – Бургас – „Голямото междучасие“

Теодора Димова и Тина Вършева – 11 г., „Пролетна приказка“.

Лили Петракиева – „Съни“

Теодора Димова  –  „Страновълшебниците“

Иван Павлов Желев - 4 клас - ОУ "Христо Смирненски" – Карнобат – „Гълъбчето“

Валентин Валентинов Железов - 4 клас – „Да уловиш звезда“

Антония Стоянова - 4 клас – „Като птица“

Тихомир Коев - „Пътят на хляба“

Александър Никифоров – стихотворение „Приятели“

сборна - „Урок по родолюбие“

Дилек Джеват Ферхан – „Лили“

списание "Щъркел" – „Осем чудни приказки“


Още от