"Берое" стигна само до точка в Благоевград

В последното си гостуване за 2016 г. "Берое" стигна само до точка срещу "Пирин" в Благоевград. Попадението за старозагорци отбеляза Жуниор Мапуку в края на първото полувреме.

След като проведе заслужена чистка през изминалата седмица, вследствие на която бяха изгонени част от множеството разочаровали през сезона футболисти, Ферарио Спасов заложи на очакван стартов състав. Без изненада Благой Макенджиев застана под рамката на вратата, защитното каре оформиха Венцислав Василев, капитанът Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев, в средата на терена оперираха Кохей Като, Карлос Охене и Атанас Зехиров, по крилата действаха Борислав Цонев и Ерик Почански, а атаката бе водена от Жуниор Мапуку.

Двубоят започна в спокойно темпо с леко предимство за беройци. В 12-та минута Борислав Цонев навърза двама защитници на домакините, навлезе в наказателното поле, центрира към далечната греда, където първо Мапуку не успя да достигне топката, до нея стигна Ерик Почански, чийто удар първо се удари в страничния стълб, след което бе избита в корнер от вратаря на "Пирин" Красимир Костов.

Отговорът на домакините не закъсня. Първо в 18-та минута удар на Димитър Благов бе блокиран в последния момент от беройски защитник, топката излезе в ъглов удар, след който се наложи Благой Макенджиев да проявява страхотен рефлекс. След центрирането от корнера топката попадна в Румен Сандев, който нанесе силен удар, но точно когато всички виждаха първото попадение в срещата, Макенджиев успя със сетни сили да избие, спасявайки отбора си от гол пасив.

В следващите минути и двата отбора започнаха да влизат по-здраво в единоборствата, което доведе до жълти картони за футболисти и на двата тима. Най-интересната ситуация дойде в 35-та минута, когато реферчето Георги Кабаков от Пловдив, който нееднократно е ощетявал по безумен начин "Берое" за пореден път показа ниското си ниво, след като отсъди жълт картон за симулация на Карлос Охене в наказателното поле. Повторенията показаха, че Охене действително бе фаулиран, но вместо дузпа получи...жълт картон.

В края на полувремето "Берое" нанесе своя решителен удар. Зехиров напредна в половината на домакините, подаде към Жуниор Мапуку, той прехвърли топката покрай защитник на домакините, стреля от малък ъгъл в близкия ъгъл и отбеляза скъпоценен гол за "Берое"!

Второто полувреме отново започна с превес на беройци. В 57-та минута японецът Като размени двойно подаване с Атанас Зехиров, бе изведен отляво в наказателното поле, би към вратата, но топката мина близо до голлинията, излизайки в аут.

Нелогичното обаче се случи в 64-та минута. След центрирането от фаул Орлин Старокин надскочи отбраната на "Берое" и препарира Макенджиев за 1:1.

Веднага след гола Макенджиев се намеси добре след удар по земя на Тони Тасев, предотвратявайки втори студен душ за своя отбор в рамките на минута.

След изравнителния гол на терена се настани скуката. Двамата треньори извършиха смени, които с нищо не повлияха на развоя на срещата. В 83-та минута влезлият като резерва Георги Божилов хвърли дълъг пас към Мапуку в наказателното поле, той се измъкна от защитниците на "Пирин", но загуби равновесие и нанесе немощен удар, който не затрудни вратарят Красимир Костов.

С това равенство "Берое" се изкачи на седма позиция в Първа лига с 22 точки, изпреварвайки по голова разлика градския съперник "Верея". В последния си мач за тежката 2016 година беройци приемат "Локомотив" Горна Оряховица. Двубоят е насрочен за четвъртък, 15 декември, от 15 часа на стадиона под "Аязмото". Билетите за тази среща са на цена от 3 лева.

"Пирин" - "Берое" 1:1 Мапуку 44 мин., Старокин 64 мин.

"Пирин": Красимир Костов, Костадин Ничев, Стилиян Николов, Румен Сандев( 32 мин. жълт картон), Кристиян Кощрна, Юлиян Попев - капитан( 23 мин. жълт картон - 85 мин. Тодор Траянов), Орлин Старокин, Тони Тасев, Даниел Младенов, Димитър Благов( 46 мин. - Антон Костадинов - 92 мин. жълт картон), Станислав Костов( 71 мин. - Кирил Грозданов)

Старши-треньор: Стефан Генов

"Берое": Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Иво Иванов - капитан( 57 мин. жълт картон), Георги Динков, Веселин Пенев( 28 мин. жълт картон), Кохей Като, Карлос Охене( 35 мин. жълт картон), Атанас Зехиров( 81 мин. - Георги Божилов), Борислав Цонев( 66 мин. - Радослав Кирилов), Ерик Почански( 49 мин. жълт картон - 69 мин. Александър Василев - 78 мин. жълт картон), Жуниор Мапуку

Старши-треньор: Ферарио Спасов

Главен съдия: Георги Кабаков