36-годишен мъж получи ефективна присъда заради шофиране без съответното свидетелство за управление. Деянието е извършено в едногодишен срок от наказание по административен ред за същото престъпление.
Районен съд - Стара Загора е разгледал делото в седем съдебни заседания. След като е признат за виновен мъжът е с наложено наказание „лишаване от свобода” за срок от две години при първоначален „общ“ режим и „глоба“ в размер на 900 лева.
Съдът е постановил мъжът да изтърпи отделно и наложеното наказание по друго дело на Районен съд – Стара Загора в размер на три месеца „лишаване от свобода“ при първоначален „общ“ режим – отново за извършено престъпление по чл.343в,ал.2 вр.ал.1 от Наказателния кодекс.
В хода на образуваното досъдебно производство е установено, че на 1 октомври 2015 г., около 10 часа, в Стара Загора, по ул.”Хан Аспарух”, мъжът управлявал лек автомобил. Спрян е за проверка от трима полицейски служители в Първо РУ на МВР – Стара Загора, които установили самоличността на водача, който обаче не представил шофьорска книжка. Полицаите извършили проверка в дежурната част на ОД на МВР – Стара Загора, при която било констатирано, че мъжът е неправоспособен водач и не притежавал свидетелство за управление на автомобил. Поради това те поискали съдействие от дежурната част и на мястото бил изпратен екип от сектор „Пътна полиция” от двама полицейски служители – младши автоконтрольори. Служителите на МВР съставили Акт за установяване на административно нарушение по чл.150 от Закона за движение по пътищата, който той подписал без възражения. По време на съдебните заседания мъжът е твърдял, че друг е управлявал автомобила, но защитната му позиция не е била подкрепена от доказателства, което е довело до осъдителната присъда.
Присъдата може да се обжалва и протестира пред Окръжен съд-Стара Загора в 15-дневен срок.
ПОРАДИ УСЛОЖНЕНА АВАРИЯ голяма част от Стара Загора продължава да е СЪС СПРЯНО ВОДОПОДАВАНЕ ДО 22:00 часа, съобщиха от ВиК Стара Загора. Причината за повече от 6-часовото безводие е внезапно възникнала авария на тласкателен водопровод между ПС „Ягода..
Държавно горско стопанство – Стара Загора организира залесителна акция в местността „Седми километър“ , където през лятото на 2024 г. върхов горски пожар унищожи стотици декари борови насаждения. В инициативата, посветена на предстоящата..
Приключи ремонтът на залата по вдигане на тежести в Сливен, която отскоро носи името на двукратния олимпийски шампион Норайр Нурикян. Днес кметът Стефан Радев припомни, че именно от тази зала е започнал спортния път на Нурикян и на сребърния..
Пожарната започва допълнителни проверки у нас на близо 260 обекта в цялата страна, основно дискотеки. Ше се следи за спазване на изискванията за евакуация и противопожарен контрол. Това съобщи директорът на пожарната главен комисар Александър Джартов...
Регионална служба по пожарна безопасност и защита на населението – Стара Загора извършва няколко пъти в годината превантивни проверки на всички заведения за масово събиране на хора като дискотеки и нощни клубове. Това съобщи за Радио Стара Загора..
28-годишен мъж от ямболското село Безмер е арестуван от димитровградски полицаи, съобщи кореспондентът ни Христо Христов. От Областната дирекция на МВР в Хасково информират, че арестът е извършен в димитровградското село Странско, където мъжът приготвял..
Кметът на община Казанлък Галина Стоянова изрази съболезнования за огромната трагедия в гр. Кочани. Двата града са побратимени от 1995 г. и си сътрудничат в различни области – култура, образование, спорт, младежки дейности, бизнес. Във фейсбук страницата..
"Лидл България" продължава да развива своя пилотен проект за обратно приемане на PET бутилки и кенове, за да бъде още по-удобен за потребителите. От март компанията обнови 9 от вече поставените автомати с двойни. Така във всички 26 магазина на..
Днес се навършват 105 години от рождението на един забележителен човек, оставил трайна диря и ярки спомени в най-новата история на Стара Загора. Бил толкова покоряващ като личност и пленяващ с добротата и щедростта си да дарява от знанията, опита и..
На 26 март 2025 г. от 16.30 ч. пред паметника „Одринска епопея" в парк „Тракия" с тържествен общоградски ритуал и поднасяне на венци и цветя ще отбележим Деня на Тракия. На тази дата преди 112 г. се извършва един от най-великите военни подвизи в..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net