Младежите отново с неуспех в Стара Загора

Българският национален отбор до 21 години не успя да победи и във втория си мач от квалификациите за Европейското първенство в Италия и Сан Марино през 2019 г. Пред около 500 зрители на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора възпитаниците на Антони Здравков завършиха наравно 2:2 с Казахстан. Попаденията за нашите отбелязаха Кирил Десподов и Тонислав Йорданов.

Селекционерът на България Антони Здравков избра да започне с Николай Кръстев на вратата, карето в отбрана бе съставено от Марио Петков, Стефан Велков, Петко Христов и Ангел Лясков, в средата на терена действаха Чавдар Ивайлов, Янис Карабельов и Мартин Костадинов, а в атака голове се очакваха от Кирил Десподов, Александър Георгиев и Илия Димитров.

Още в началните минути двубоят започна в интензивно темпо. В 9-та минута нашите излязоха напред в резултата. Александър Георгиев проби отляво, центрира в наказателното поле, където Кирил Десподов засече топката и откри резултата - България - Казахстан 1:0.

Радостта на българите обаче не трая особено дълго. В 20-та минута Федин преодоля по десния фланг на атаката на гостите Стефан Велков, навлезе в наказателното поле, пусна пас по земя към капитана Дидар Жалмукан и той бе точен в долния ляв ъгъл зад Николай Кръстев за 1:1.

На полувремето Антони Здравков направи две промени, които определено раздвижиха играта на българите. Калоян Кръстев влезе като резерва на мястото на Марио Петков и веднага застана на върха на атаката, което прати Мартин Костадинов на десния бек, а Тонислав Йорданов се появи на терена вместо Илия Димитров. Именно Тонислав Йорданов изведе младите ни национали напред в 51-та минута. След продължителна атака на българите Чавдар Ивайлов елегантно копна топката към Йорданов в пеналта, там защитниците на гостите се засуетиха, от което се възползва 18-годишният нападател, извеждайки България напред.

След попадението нашите сякаш се успокоиха и забавиха темпото, което даде шанс на казахите да погледнат по-смело към вратата на Кръстев. При една бърза атака на гостите в 84-та минута Ангел Лясков фаулира играч на Казахстан и заслужено получи втори жълт и съответно червен картон, което усложни задачата на българите. Две минути по-късно се случи най-лошото. След бърза атака влезлият като резерва Омуртаев с прецизен диагонален удар по земя изравни за крайното 2:2.

След два изиграни двубоя българите са с едва 1 точка и са на дъното в своята квалификационна група. След 4 дни България гостува на Казахстан, а тепърва предстоят тежки мачове с Франция, Словения и Черна гора.