Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Информационен бюлетин 13 – 15 април 2018 г.

Близо 90 сигнала на безплатния Горещ телефон на Община Стара Загора този уикенд

0800 157 37

На безплатния Горещ телефон на Община Стара Загора - 0800 157 37, от 13 до 15 април, са отчетени почти 90 сигнала. Граждани са информирали за близо15 неправилно паркирани МПС в града. Подадена е информация и за провеждане на дрифт в района на кръговото кръстовище под стадион „Берое".

Сигнализирано е за счупено стъкло на автобусна спирка „ДЗУ", за липсващи вратички на детска площадка до спортна зала „Иван Вазов", както и за липсваща врата в ограденото пространство за разходки на домашни любимци в Станционната градина. За отлепени метални плочи на конструкцията на Мемориален комплекс „Бранителите на Стара Загора" е информирал гражданин.Екип на звено „Озеленяване и комунални дейности" на Община Стара Загора работи по сигнала.

Съобщено е за глутница бездомни кучета в района на стадион „Берое", по пътя за кв. „Дъбрава", както и в двора научилището в село Християново. Бездомно четириного е засечено и в района на хотел на Старозагорските минерални бани.

Множество сигнали са получени и за силна музика от заведения и на открито в града по време на почивните дни. За струпване на групи с младежи, вдигащи шум, в района на парк „Артилерийски" и около блок №55, в кв. „Три чучура юг" също е съобщено. Подадена е информация и за хулигански прояви от младежи в детската градина в района на парк „Митрополит Методий Кусев".

Акт за установяване на административно нарушение е издаден на търговци на сувенири и знамена в парк „5-и октомври".

На Горещия телефон е сигнализирано още за неработещо улично осветление, замърсяване около контейнери за смет и други.

Община Стара Загора е отреагирала на сигналите, за които има правомощия, а останалите са насочени към компетентните органи. На гражданите е върната обратна информация.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Астрономическата пролет настъпва със слънчево време и температури до 14 градуса

Днес в 11:01 минути настъпва астрономическата пролет. През деня в по-голямата част от страната ще бъде слънчево. Над източните райони облачността ще се задържи по-често значителна. Ще духа слаб вятър от север-североизток. Максималните температури ще..

публикувано на 20.03.25 в 06:37

Стотици старозагорци протестираха за по-строги наказания срещу насилниците над животни

Стотици старозагорци се събраха на протест пред Районния съд с искане за по-строги наказания за насилниците над животни. Със скандирания „Убийци“ и „Доживотен“ и множество плакати протестиращите изразиха своята гражданска позиция за по-строго..

публикувано на 19.03.25 в 18:57

Община Стара Загора с висока оценка от УНИЦЕФ за проекта за социална адаптация и образователна подкрепа на украински бежанци

Двама представители на УНИЦЕФ България се срещнаха днес по своя инициатива със зам.-кметовете на Община Стара Загора Павлина Делчева и Надежда Чакърова. Лора Войнова и Бахтияр Караахмед разискваха със зам.-кметовете дейностите по съвместния проект..

публикувано на 19.03.25 в 17:50

В Хасково се проведе заседание на областната епизоотична комисия

Областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова проведе заседание на Областната епизоотична комисия във връзка с влошената епизоотична обстановка в област Пловдив, относно заболяването на „Инфлуенца А“ (птичи грип) при птиците. На срещата..

публикувано на 19.03.25 в 17:47

Първият "Панаир на доброто" ще събира средства за мобилен пункт за кръводаряване в Стара Загора

Първият „Панаир на доброто“ ще се проведе на 27 април от  10 до 19 часа в парк „Артилерийски“ в Стара Загора. „Идеята за събитието се роди от един базар на дрехи и стоки „Втора употреба“ във Франция. Решихме да организираме такъв тип събитие с..

публикувано на 19.03.25 в 16:24
Иван Капитанов

В Ямболско и Бургаско ще борят градушките със сребърен йодид

За борба с градушките на територията на областите Ямбол и Бургас ще бъдат изградени 70 площадки с наземни генератори със сребърен йодид. Земеделското министерство планира те да влязат в действие през следващото лято. Ямбол и Бургас са сред..

публикувано на 19.03.25 в 15:55

Протест срещу насилието над животни в Стара Загора

В Стара Загора от 18.00 часа ще се проведе протест пред Райония съд с искане за по-строги закони към насилниците над животни. За това съобщи един от организаторите Виолета Недялкова. Към протестиращите ще се присъединят неправителствени..

публикувано на 19.03.25 в 14:58

Иновациите на фокус в образователен форум

Регионалният образователен форум "Иновации в действие"- 2025 започна днес в Стара Загора. Темата е "Развитие и усъвършенстване на 4К умения на XXI век- креативност, критично мислене, колаборация, комуникация- в условията на кризи" . Три дни учители,..

публикувано на 19.03.25 в 14:47
Дияна Арнаудова, председател на синдикалната организация в земеделската служба

Служители на дирекция "Земеделие" в Ямбол започват безсрочен символичен протест

От днес служители на Областната дирекция "Земеделие" в Ямбол започват безсрочен символичен протест с искане за по- високи трудови възнаграждения. Едва 5 процента е предвиденото за тази година увеличение на заплатите, което е крайно недостатъчно..

публикувано на 19.03.25 в 14:27

Инвестират близо 150 млн. лв. в индустриални зони във въглищните региони

149 млн. лв. ще бъдат вложени в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник за развитие на индустриални и логистични паркове, съобщават от Министерството на регионалното развитие. Средствата се отпускат от регионалното министерство по линия на..

публикувано на 19.03.25 в 13:54