Фехтовачите тренират за Държавно първенство

За участие в Държавното първенство по фехтовка през месец март се готвят възпитаниците на старозагорсикя клуб „Железник“. „След това предстои и турнир в Бургас, с който приключва състезателната 2018/2019 година“, каза в интервю за радио „Стара Загора“ Веселин Добрев, треньор на „Железник“ и председател на УС на клуба. Той е доволен от представянето на своите възпитаници през миналата година. Тогава Елена Налбантова спечели сребърен и бронзов медал на състезания през пролетта, а след проведено в Плевен състезание, турнир „Мастърс“, тя приключи трета в ранглистата на федерацията за своят възраст до 11 години. Другите нейните връстници успяха да се класират сред първите осем в отделните състезания. „През есента обаче те влязоха в горната възрастова група и съответно това се отрази на резултатите, сега обаче тренираме упорито и се готвим с амбиции да положим основата за сериозни успехи през състезателната 2019/2020 година“, разкри Веселин Добрев. Той  иска отново да организира регионален турнир по фехтовка. Както и клубът да кандидатства за домакинство на някой от кръговете на турнира за купа „България“. От ръководството на фехтовален клуб „Железник“ водят разговори с Община Стара Загора и относно възможността клуба да получи подходяща зала. Която със съдействието на БФФ един ден да бъде оформена като Спортен център по фехтовка в Стара Загора.

„Берое Стара Загора“ спечели Адриатическата лига

„Берое Стара Загора“ триумфира в Адриатическата лига. В последния мач от финалния турнир старозагорки играха срещу „Будучност“ Черна гора и победиха с 65:64 точки. В среща за третото място домакинът на финалния турнир „Цинкарна Целе“ победи..

публикувано на 24.03.19 в 21:17

„Берое Стара Загора“ на финал в Адриатическата лига

Отборът на „Берое Стара Загора“ победи домакините на финалния турнир в Адриатическата лига „Цинкарна Целе“ Словения с 61:58 точки в полуфинален двубой и се класира за финала. Финалният двубой ще бъде утре от 19 часа и в него старозагорки ще играят..

публикувано на 23.03.19 в 22:14

Голово равенство в контролата между "Локомотив"(Пд) и "Берое", Охене с нов червен картон

„Берое“  и „Локомотив“  завършиха 3:3 в контролна среща, играна в Пловдив. „Берое“ поведе с 3:0 с попадения на Яя Меледже, Александър Василев и Мартин Камбуров. Минута преди почивката домакините върнаха един гол чрез Ален Ожболт, а след подновяването на..

публикувано на 23.03.19 в 17:19

Волейболистките претърпяха поражение

В софийската зала „Сиконко“ бе изигран първия мач от полуфиналната серия в женската НВЛ между отборите на „Левски“ и старозагорския „Берое“. Домакините спечелиха с 3:0 гейма. Първата част бе равностойна и отборът на „Левски“ успя да спечели след..

публикувано на 22.03.19 в 17:28

28 медала за бойци на „Берое“

28 медала спечелиха бойците от старозагорския боен клуб „Берое“, бивш „Атила“, в три състезания от началото на 2019 година. А състезанията бяха турнир по граплинг, шампионат по ММА, който бе и квалификация за Европейско първенство и Комбат реслинг,..

публикувано на 22.03.19 в 16:20

МГ „Гео Милев“ спечели градските ученически първенства по шахмат

В залата на старозагорския шах клуб „Траяна 2011“ бяха проведени ученическите отборни първенства по шахмат за ученици от 5 до 7 клас и от 8 до 10-ти. „В малката възраст победи МГ „Гео Милев“, втори станаха шахматистите на училище „Васил Левски“, а..

публикувано на 22.03.19 в 15:53

Сребърен медал за старозагорски плувец

Тодор Господинов от старозагорския клуб по плуване „Траяна“ спечели сребърен медал при участието си в турнира „Пирин“ в Благоевград. „Тодор стана втори в дисциплината 100 м. „гръб“ при юноши младша възраст“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан..

публикувано на 21.03.19 в 15:48

Два медала за малки борци на „Берое“

В Гълъбово бе проведено традиционното издание на турнира по свободна борба за момчета „Злати Ройдев“. „Състезанието бе изключително силно, с голямо международно присъствие“, заяви Диян Динчев, треньор на клуб „Берое“ в свободния стил. И уточни, че..

публикувано на 20.03.19 в 15:50

Илко Русев: "Гоним четвъртото място"

Изпълнителният директор и председател на Съвета на директорите на ПФК "Берое" Илко Русев заяви в интервю за Радио Стара Загора, че целта на отбора до края на сезона ще бъде извоюването на четвъртото място в Първа лига , което при определени условия би..

публикувано на 20.03.19 в 14:15

12 грации от „Импала“ се готвят за отборно първенство

В четвъртък в София започва Държавното отборно първенство по художествена гимнастика. От старозагорския клуб „Импала“ в тази надпревара ще участват 12 гимнастички. „Ще се представим с отбор при девойки младша възраст, два отбора при девойки старша..

публикувано на 19.03.19 в 16:16