Никола Нешев завърши шести

В румънския град Мамая бяха проведени финалите на индивидуалните Европейски училищни първенства по шахмат. В българския отбор бяха включени двама старозагорци. „Фабияна Костадинова бе неуверена в началото на състезанието, постепенно навлезе във форма, но не успя да стигне до първите места в своята възраст до 9 години при момичетата“, разказа за радио „Стара Загора“ Боян Тонков, треньор на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“. Приятна изненада за наставника поднесе неговият възпитаник Никола Нешев. „Той още от началото започна уверено, успя да надделее над крайния победител в първенството, малко не му достигна да победи и втория в класирането и макар да бе назад в ранглистата, завърши шести до 15 години при момчетата, Никола бе на косъм от медалите“, поясни Боян Тонков. Специалистът би искал неговият възпитаник да участва в един или два турнира през летните месеци, за да има възможност да повиши своя шахматен коефициент. „За Фабиана ще бъде добре, ако участва в турнир непосредствено преди всяко важно състезание, така, че когато започне въпросното важно състезание, тя вече да е  във форма“, обобщи наблюденията си Боян Тонков. А в Мамая българският отбор все пак стигна до титла. Спечели я Петя Караиванова от София. Тя участва във възраст до 13 години.

Плувци на „Траяна“ отново стартират в столицата

За участие в Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст се готвят 11 плувци от старозагорският клуб „Траяна“. Състезанието ще бъде на басейна „Спартак“ в София“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в..

публикувано на 16.07.19 в 15:46

Бадминтонистите спечелиха нови медали

Силно се представиха състезателите от СК „Бадминтон – Стара Загора“ на международния турнир „Братя Касабян“ в Хасково. До 13 години Боян Боев е втори на двойки момчета, заедно с Цветан Иванов от Димитровград. До 15 години Явор Христов на двойки с..

публикувано на 15.07.19 в 15:38

"Берое" с ударно начало на сезона

"Берое" започна по прекрасен начин новия сезон в българското футболно първенство. Старозагорци се наложиха като гост над "Ботев" Враца с 3:1. Двама от голмайсторите бяха португалци - Педро Еуженио и Рубен Бригидо, а третото попадение отбеляза Милен Желев...

публикувано на 12.07.19 в 20:41

Виктор Кирков: Футболът и спорта трябва да възпитават, но това не се случва от много години

Държавата е готова да помогне на реформа в детско-юношеския футбол у нас, стратегията как да бъде извършена тя обаче трябва да бъде създадена от клубовете и Българския футболен съюз. Това мнение изказаха нееднократно в последните седмици и..

публикувано на 12.07.19 в 17:31

„Ботев“ Гълъбово приключва подготовката си

С контролна среща със „Загорец“ в Нова Загора ще приключи подготовката си за новото първенство във Втора лига „Ботев“ Гълъбово. Двубоят е утре, събота, от 18 часа. В последните си две играни контроли отборът на „Ботев“ завърши наравно 1:1 с „Арда“..

публикувано на 12.07.19 в 16:30

Сега в "Берое" може би го няма този дух и ангажираност към инициативите на града

В началото на седмицата премиерът Бойко Борисов изрази готовност държавата да финансира изцяло подготовката на детско-юношеските отбори на футболните клубове у нас. "Ние като правителство инвестираме много в образование. Спортът и физическата..

публикувано на 12.07.19 в 12:28

Националният отбор за девойки ще отпътува за Турция

За участие в международен турнир в Турция ще отпътува утре националният отбор на България по баскетбол за девойки до 21 години. От началото на месеца съставът е в Стара Загора на подготовка под ръководството на старши треньора Таня Гатева и..

публикувано на 11.07.19 в 16:05

18 медала за грации на „Берое“

От участие в силен международен турнир по художествена гимнастика в Рим се завърнаха 10 възпитанички на старозагорския клуб „Берое“. „Спечелихме 11 златни, 5 сребърни и 2 бронозови медала“, съобщи за радио „Стара Загора“ Антоанета Терзиева, старши..

публикувано на 11.07.19 в 15:48

Силно представяне на гимнастичките

Силно се представиха възпитаничките на старозагорския клуб „Спортна гимнастика“ при участието си в Държавното лично-отборно първенство в столичната зала „Арена Армеец“. „Състезанието бе доста тежко и продължи шест дни, участвахме с шест пълни..

публикувано на 10.07.19 в 16:46

Тежко състезание пред плувци на „Траяна“

За участие в Държавното първенство по плуване за мъже и жени в столицата ще пътуват 11 състезатели от старозагорския клуб „Траяна“. „Повечето от нашите плувци са по-млади, ще бъде много тежко състезание“, каза за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев,..

публикувано на 09.07.19 в 15:52