"Берое" с ударно начало на сезона

"Берое" започна по прекрасен начин новия сезон в българското футболно първенство. Старозагорци се наложиха като гост над "Ботев" Враца с 3:1. Двама от голмайсторите бяха португалци - Педро Еуженио и Рубен Бригидо, а третото попадение отбеляза Милен Желев.

Старши треньорът Александър Томаш стартира без нито едно ново попълнение в титулярния състав. Душан Перниш застана под рамката на вратата, пред него в отбрана действаха Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов и Александър Василев, триото в халфовата линия бе съставено от Александър Цветков, Карлос Охене и Иван Минчев, а в атака таранът Мартин Камбуров бе подпомаган по крилата от Рубен Брижидо и Педро Еуженио. Педро обаче напусна твърде рано заради травма, а през второто полувреме в игра се появиха още новото попълнение Зоран Йосипович и Яя Меледже.

Двубоят премина в завидно за българските стандарти темпо и бе изпъстрен с интересни положения и пред двете врати. Нямаше никакво съмнение обаче в това, че по-класният тим е този от Стара Загора. Още в самото начало Педро излезе на добра позиция в пеналта след пас на Мартин Камбуров, но ударът му бе блокиран. След домакините отговориха с опасен шут на Даниел Генов, спасен от беройския страж Душан Перниш. В 12-та минута Педро Еуженио отбеляза първия гол за сезон 2019/2020 в Първа лига, завършвайки комбинация на Карлос Охене и Александър Василев като по конец. За съжаление няколко минути след това голмайсторът за "Берое" бе сменен принудително от Милен Желев. Последваха две греди над Иван Бандаловски след центрирания от ъглови удари, а до края на полувремето с пропуск от удобна ситуация се отличи и Камбуров.

Втората част също бе интересна. В 54-та минута Перниш бе на мястото си при опасна атака на Генов, а две минути по-късно Василев достави перфектна топка на Камбуров, но легендарният нападател стреля в аут. В 69-та минута "Берое" стигна до втори гол. Рубен Брижидо пое кълбото отляво по атаката на гостите, сви към вътрешността на игрището и със страхотен шут опъна мрежата зад Красимир Костов за 0:2!

Радостта на беройци обаче бе донякъде помрачена от евтиния гол, който допуснаха в 77-та минута. Слец центриране от корнер Мирослав Будинов засече топката, тя описа странна траектория и влезе в мрежата за 1:2. До края вместо домакините от Враца да изравнят, "Берое" стигна до трети гол. В 88-та минута Йосипович пресече неточен пас на Венцислав Керчев пред пеналта на домакините, чукна топката към Милен Желев, той напредна и с елегантен удар с левия крак в долния десен ъгъл оформи крайното 1:3.

Във втория кръг на шампионата на 20 юли, събота, от 21 часа "Берое" приема в Стара Загора шампиона "Лудогорец".

"Ботев" Враца - "Берое" 1:3 Мирослав Будинов 77 мин.; Педро Еуженио 12 мин., Рубен Брижидо 69 мин., Милен Желев 88 мин.

Главен съдия: Ивайло Стоянов