Днес се навършват 185 г. от рождението на Апостола на Свободата Васил Левски. Община Стара Загора и Втора Тунджанска механизирана бригада организират тържествен общоградски ритуал с поднасяне на венци и цветя пред паметника на героя от 9.30 ч.
По повод годишнината, Музеен обект "Хилендарски метох" ще бъде отворен за безплатно посещение от 10:00 до 18:00 часа, съобщи за Радио Стара Загора Петьо Мирчев, уредник в отдел „Възраждане“ към Регионален исторически музей – Стара Загора.
Той допълни, че има интересни факти и събития, свързани с живота на Левски в Стара Загора. Кога Апостолът на свободата посещава града за първи път, защо при замонашването си приема името Дякон Игнатий, както и каква е връзката на Левски с Хилендарския метох – чуйте от разговора на Деян Денев с Петьо Мирчев.
До края на годината ще се преодолеят забавянията на експертизите на ТЕЛК комисиите в страната. Това заяви министърът на здравеопазването Силви Кирилов по време на парламентарния контрол миналия петък. Той отговори на въпрос на Елисавета Белобрадова..
15 денонощия арест присъди Районен съд Димитровград днес на 24-годишен мъж, който в петък преди обяд нападна и би с метална тръба ветеринарен лекар. Пострадал е д-р Димо Йотов, който разказа, че с нищо не е провокирал подсъдимият. Инцидентът станал..
83 000 евро са необходими, за да получи шанс едно българско дете да ходи, да бяга и да играе като всички останали свои връстници. Момиченцето се казва Христианна и макар че е на година и седем месеца вече е преживяла една операция. Още в Родилния дом..
На прохода "Шипка" времето е облачно, вали сняг температурата е -5 градуса , пътната настилка е заснежена и обработена, видимостта е добра движението е без ограничения. На прохода "Република", времето е облачно със слаб снеговалеж , пътната настилка е..
Валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ за 17 февруари. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в..
Димитър Димитров спечели частичните избори за кмет в старозагорското село Петрово с 3 гласа преднина. Той беше избран на първи тур с повече от половината от действителните гласове, съобщи председателят на Общинската избирателна комисия (ОИК) в Стара..
Нормално и без сигнали за нарушения протичат извънредните частични избори в старозагорското село Петрово. Двама са кандидатите за кмет. Общо 291 са избирателите, които гласуват в една секция с хартиени бюлетини. Изборният ден протича..
Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде..
Без проблеми и без сигнали за нарушения започна изборния ден в село Петрово. Двама са кандидатите за кмет на днешните извънредни частични избори в старозагорското село. Общо 291 са избирателите, които ще гласуват в една секция с хартиени бюлетини...
В Стара Загора се провежда първият "Празник на старозагорския деликатес - свинските уши". Популярното в региона мезе се смята за едно от кулинарните изкушения, характерни за Старозагорско. Събитието се организира по инициатива на НЧ "Св. Климент..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net