Учениците в Старозагорска област ще се завърнат в класните стаи днес
През изминалите четири учебни дни те се обучаваха от разстояние в електронна среда и няма никакви индикации, това да продължи, увери началникът на Регионалното управление на образованието Милена Йолдова.
Според нея няма причини да има промяна в първоначалната заповед.
В късния следобед на 23 януари беше издадена заповед на министъра на образованието и науката проф. Сашо Пенов за обучение в електронна среда, за да се предотвратят неблагоприятните последици за здравето на учениците и педагогическите специалисти.
Заповедта бе оповестена малко след 18:30 часа, близо два часа след като здравното министерство обяви, че ще удължи грипната епидемия в област Стара Загора до 31 януари. Причината е повишаването на заболяемостта от остри респираторни заболявания и грип.
В същото време Община Сливен обяви два дни грипна ваканция за учениците. 30 и 31 януари ще бъдат неучебни за училищата в общината, гласи заповед на кмета Стефан Радев. Причината е високата заболяемост от грип и остри респираторни заболявания.
В Хасково понеделник и вторник също ще бъдат неучебни.
В залата на Държавна опера – Стара Загора на 17 април 2025 г. от 19.00 ч. артистите от Представителен фолклорен ансамбъл „Нашенци“ и приятели ще поднесат на жителите и гостите на Стара Загора своя празничен концерт по случай 25 години от „възраждането“ на..
Жълт код за силни пориви на вятъра е обявен в 7 области на страната - Стара Загора, Сливен, Пловдив, Пазарджик, Монтана, Враца и Видин. Предупреждение за обилни валежи е в сила днес за Бургаска област. За това предупреждават от Националния институт по..
По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът "Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония, съобщава БТА. Той ще транспортира от Скопие към български болници петима тежко пострадали при пожара в..
България изпраща шест линейки с медицински екипи и кислородни бутилки към РСМ след пожара в град Кочани, съобщиха от пресцентъра на Спешна помощ в София. Има задържани за смъртоносния пожар в Кочани При пожара в дискотека загинаха 51 души, а други..
28-годишен мъж от димитровградското село Горски извор е убит снощи, научи радио Стара Зaгора. От полицията все още не съобщават подробности. Мъжът е наръган с нож в сърцето и гърдите и е издъхнал на място. По случая е арестуван негов комшия, който от..
Ученици от осем училища в Хасково ще се състезават за титлата „най-рециклиращ клас“ в кампанията ЕКОКЛАС 2025. Пролетното издание на ЕКОКЛАС 2025 под надслов „Кажи на вашите да рециклират!“ има за цел да информира и мотивира учениците и техните..
От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния осигурителен стаж, натрупан през миналата година. Мярката действа от 2020 година, когато беше въведена..
Държавно горско стопанство – Казанлък и Кметство Шипка обединиха усилия в първата за 2025 г. залесителна акция на територията на град Шипка. В рамките на инициативата бяха засадени 110 фиданки от дива череша, червен дъб, питомен кестен,..
Античният форум „Августа Tраяна“ в Стара Загора и тази година ще оживее по време на традиционния Фестивал на маскарадните игри . 24-ото издание на фестивала ще огласи старозагорските улици, които ще станат сцена на танци и игри...
От 8 до 15 часа е въведена временна организация на движението в централната част на Стара Загора, а причината е безопасното протичане и провеждане на Фестивала на маскарадните игри . За 7 часа се спира движението на всякакъв вид транспорт в..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net