Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио Стара Загора се включи в протеста на БНР за достойно заплащане

Радио Стара Загора подкрепи протеста на работещите в Българското национално радио (БНР) с искане за по-достойно заплащане. 

Исканията на работниците и служителите в БНР към народните представители са за спешно приемане на допълнителен финансов ресурс на бюджетните трансфери, в проектобюджета на БНР за 2023 г. Това увеличение ще обезпечи нарастване на работните заплати на работниците и служителите с 25%, с което ще бъде покрита кумулативната инфлация от 2021 г. до момента. Това каза председателят на синдикалната организация на КТ „Подкрепа“ в Радио Стара Загора Димитър Димитров.

Причината за недоволството на работещите в обществената медия е голямото изоставане в заплащането на труда и в недофинансирането на бюджета на институцията. „Бюджетът на БНР за 2022 г. е по-малък, отколкото през 2009 г. За този период инфлацията е 52%. Няма как Радиото да извършва дейността си с подобно недофинансиране. Издъхваме от финансова гледна точка. Имаме допълнителни разходи, поддържаме онлайн пространство, сайт, правим филми...“, каза още Димитър Димитров











Според служителите в Радио Стара Загора заплатите са изключително ниски на фона на работата. По думите им повечето от хората, които работят в медията съвместяват по няколко длъжности - журналистите са водещи, репортери, редактори и работят по сайта и в социалните мрежи.  Тонрежисьорите са и музикални редактори и водещи на предавания. Правят се и филми. 


Акцията в столицата беше организирана от КНСБ, съвместно със структурите на Конфедерация на труда "Подкрепа" и Съюза на българските журналисти в радиото.

Още по темата можете да чуете от Станислава Раянова и Димитър Димитров в следобедното предавание на Радио Стара Загора "Час пик": 

 
По публикацията работи: Николета Петрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

6-годишно дете почина при хранене в Кризисния център в Димитровград

6-годишно дете почина при хранене в Кризисния център за жертви от домашно насилие в Димитровград. Инцидентът е от неделя вечерта.  При пристигането на лекароте са оказало, че детото е мъртво. Точната причина за смъртта ще се изясни след аутопсия...

публикувано на 08.04.25 в 00:35

Протест срещу войната по пътищата блокира пътя край Шипка

Протест срещу войната по пътищата организираха се проведе край град Шипка тази вечер. Протестиращите блокираха за кратко движението от прохода Шипка към Казанлък с искане за обезопасяване на движението в района. Хората се обявиха в подкрепа на обявения..

публикувано на 07.04.25 в 21:45

Протест срещу полицейското насилие в Казанлък

Над 100 души се включиха в протеста срещу полицейското насилие в Казанлък като затвориха за кратко тази вечер централния булевард. Те преминаха в мълчалив поход до районното управление в града. Причината за протеста е смъртта на 47-годишния Даниел..

публикувано на 07.04.25 в 21:33

Незаконна гонка край Кортен завърши с отнети книжки за година

Цивилен полицейски автомобил е засякъл гонка между два автомобила със скорост над 170 километра в час по пътя Нова Загора – село Кортен. В момента на рисковите действия на двамата трафикът в участъка е бил интензивен. Това е само един от 20 случая на..

публикувано на 07.04.25 в 18:27

В Казанлък наградиха медицинските работници

Кметът на Община Казанлък Галина Стоянова награди лекари, медицински сестри и здравни служители от Община Казанлък с благодарствени грамоти по повод професионален празник на медицинските специалисти и на всички, работещи в областта на здравеопазването...

публикувано на 07.04.25 в 16:46
Община Стара Загора

15 април е крайният срок за номинации за Награда "Стара Загора"

По повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност и тази година ще бъде връчена престижната Награда „Стара Загора“. Отличията се дават в две направления - „Наука и образование“ и..

публикувано на 07.04.25 в 16:41
Гълъбовското село Обручище е близо до ТЕЦ-овете и мините на енергийния комплекс

Отлагат се протестите за спрелия ремонт на пътя Обручище - Мъдрец

Отлагат се протестните действия в Гълъбово. Това реши на днешното си заседание инициативният комитет "Обручище завинаги" в срещата си с кметовете на населените места от региона –Обручище, Медникарово, Искрица, Мъдрец, Главан и Помощник. Хората от тези..

публикувано на 07.04.25 в 16:30

Младежки организации в Стара Загора с благотворителен великденски базар за ученик в нужда

Младежки общински съвет Стара Загора, Млад омбудсман на Стара Загора и Международен младежки център – Стара Загора организират благотворителен великденски базар. Инициативата е в подкрепа на Марио Танев – ученик от Търговската гимназия „Княз Симеон..

публикувано на 07.04.25 в 16:10

Мирно бдение и поход в памет на Даниел Кискинов

Мирен поход в памет на Даниел Кискинов Кеса е обявен за тази вечер от 20.00 часа в Казанлък. Организатори на събитието са познати и приятели на Кискинов, който почина на 26 февруари, след като беше арестуван, а в последствие стана ясно, че са му..

публикувано на 07.04.25 в 15:22

Отдел „Образование и младежки дейности" временно е с нов адрес

Във връзка с извършващите се ремонтни дейности на сградата на Община Стара Загора, считано от днес, 07 април 2025 г., отдел „Образование и младежки дейности" временно премества своята дейност в Културен център за даровити деца „Проф. Петър Жеков" на трети..

публикувано на 07.04.25 в 14:37