Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

58-годишният Пламен Пенев е получил конвулсии при ареста

58-годишният Пламен Пенев, който почина след полицейска гонка в Стара Загора на 30 декември е предизвикал няколко катастрофи, преследван е 20 минути в централна градска част и е получил конвулсии при слагането на белезниците му. Проверките на действията на полицаите ще бъдат извършени максимално бързо и обективно. Това заяви на брифинг днес старши комисар Лазар Христов, директор на областната дирекция на МВР в Стара Загора.

Няма категорични данни, че смъртта на 58-годишния мъж е настъпила вследствие действия на полицейските служители. Това заяви директорът на полицията в Стара Загора старши комисар Лазар Христов. Той допълни, че преследването на шофьора започва след опит да блъсне полицейски патрул.

Старши комисар Христов обяви, че в областната дирекция са започнали две проверки на действията на служителите му. Допълнително проверка е назначена и от инспектората на МВР със заповед на вътрешния министър Калин Стоянов

„Ще бъдем безкомпромисни към нарушителите било то и такива с пагон“, каза Христов.

От прокуратурата обявиха, че експертизата за причините за смъртта ще бъде изготвена от съдебни медици от Пловдив. Разследва се и причиняване на механична асфиксия при извеждането от колата на задържания. Според комисар Христов няма данни за причинено задушаване.

Замесените в случая служители не са отстранени от работа, докато тече проверка. Един от полицаите е бил настанен в болница с травми на главата и счупена ръка след инцидента на 30 декември, каза още Лазар Христов.

По публикацията работи: Иван Славов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Осем училища в Хасково в предизвикателството: „Кажи на вашите да рециклират!“

Ученици от осем училища в Хасково ще се състезават за титлата „най-рециклиращ клас“ в кампанията ЕКОКЛАС 2025. Пролетното издание на ЕКОКЛАС 2025 под надслов „Кажи на вашите да рециклират!“ има за цел да информира и мотивира учениците и техните..

публикувано на 15.03.25 в 16:04

От 1 април: НОИ отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите

От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния осигурителен стаж, натрупан през миналата година. Мярката действа от 2020 година, когато беше въведена..

публикувано на 15.03.25 в 12:32

ДГС Казанлък и Кметство Шипка дадоха старт на първото залесяване за 2025 г.

Държавно горско стопанство – Казанлък и Кметство Шипка обединиха усилия в първата за 2025 г. залесителна акция на територията на град Шипка. В рамките на инициативата бяха засадени 110 фиданки от дива череша, червен дъб, питомен кестен,..

публикувано на 15.03.25 в 10:11

В Стара Загора гонят злото

Античният форум „Августа Tраяна“ в Стара Загора и тази година ще оживее по време на традиционния Фестивал на маскарадните игри . 24-ото издание на фестивала ще огласи старозагорските улици, които ще станат сцена на танци и игри...

публикувано на 15.03.25 в 08:01

Затварят старозагорски улици заради Фестивала на маскарадните игри

От 8 до 15 часа е въведена временна организация на движението в централната част на Стара Загора, а причината е  безопасното протичане и провеждане на Фестивала на маскарадните игри . За 7 часа се спира движението на всякакъв вид транспорт в..

публикувано на 15.03.25 в 07:46

Слънчева, но ветровита събота

Ветровитото време продължава и в съботния ден. От Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обявиха жълт код за силен вятър в 24 области на страната. Той не важи само за Видин, Плевен, Русе и Силистра. През деня вятърът..

публикувано на 15.03.25 в 07:41

Синдикатите в БНР настояват за допълнителни бюджетни средства за скок на заплатите

Синдикалните организации на служителите в БНР настояват пред Народното събрание и Министерския съвет - в бюджета да бъдат предвидени допълнителни средства за увеличение на заплатите в общественото радио. Тази година възнагражденията в БНР трябва да..

публикувано на 14.03.25 в 19:08

Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем полицейски служител за причиняване на смърт по непредпазливост при преследване с патрулен автомобил

Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем полицейски служител за причиняване на смърт по непредпазливост на 58-годишен мъж при преследване с патрулен автомобил в Стара Загора. Oбвиняемият  Ж.С., на 29 г., e причинил по непредпазливост смъртта..

публикувано на 14.03.25 в 18:19

Оставиха под „домашен арест“ директора на Вечерното училище в Стара Загора

Пуснаха под „домашен арест“ директора на Вечерното училище в Стара Загора и служителка от същото учебно заведение. Двамата са обвинени за извършени документни престъпления, злоупотреба с имущество и нанесени щети на общински бюджет.  46-годишният..

публикувано на 14.03.25 в 16:56

Съдът в Хасково определи мярка "задържане под стража" на шофьор, причинил смърт и избягал в Турция

Окръжният съд в Хасково определи мярка за неотклонение "задържане под стража" на шофьора, причинил смърт на пътя и избягал в Турция, но отложи разпоредителното заседание по делото за 24 април.  Вчера обвиняемият Лютви Хасан се е предал на българските..

публикувано на 14.03.25 в 16:36