Следващата журналистическа проверка бе направена след сигнал от Дома за пълнолетни лица с физически увреждания в Стара Загора, от където потребители се оплакаха за проблеми с транспорта им извън дома и по-конкретно с буса, който отговаря за хората с увреждания. Оказа се, че въпросния микробус не е под разпореждането на директора на Дома, а е зачислен към Домашния социален патронаж и освен хора от Дома превозва и хора с увреждания от града, като отива по 4 пъти на ден до Дома на инвалида и има конкретен маршрут из града.
Иванка Христова от Дома за хора с физически увреждания се оплака, че маршрутът на микробуса не е съобразен с нуждите на хората с увреждания, които имат необходимост от повече време примерно когато пазаруват. Тя твърди, че директорът на Домашен социален патронаж Стара Загора Гергана Тодорова е дала нареждане на шофьорите да отказват да ги превозват до определени места, извън постоянния маршрут на специализирания микробус, като по този начин ги ограничава. Освен това според жената возилото е в лошо функционално състояние и често се налага да бъде ремонтирано.
За казуса с общинския микробус, който превозва потребители от Дома на инвалида потвърди и директорът на социалната институция Веска Кънева. Тя подчерта, че не е страна по случая, тъй като микробусът не е под нейно разпореждане.
В телефонен разговор потърсихме за отговор директорът на Домашен социален патронаж Стара Загора Гергана Тодорова. Тя ни обясни, че е в отпуск и днес не може да изрази своята позиция пред нашата медия. Въпреки това според нея общинският микробус, който превозва хората с увреждания е в добро състояние и задоволява техните потребности. Коментар по темата Гергана Тодорова ще направи в началото на следващата седмица.
Ученици от старозагорското Средно училище „Иван Вазов” подготвят ръкописен вариант на „Под игото“, преписан от тях. Това разказа академик Иван Гранитски, директор на издателство "Захарий Стоянов", който организира в гимназията среща с най-прекият..
Празникът на самардалата ще бъде отбелязан за 11-та поредна година в гурковското село Конаре. За втора година той ще се проведе под формата на фестивал, а гост ще бъде известният кулинар Иван Звездев. Тази година фестивалът ще бъде посветен на..
Шест са фирмите, които са подали документи за извършване на реконструкция и реставрация на Паметника на свободата на Шипка от началото на 2025 година. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора директорът на Национален парк музей „Шипка- Бузлуджа“..
Реконструкция на граничния пункт "Капитан Андреево" ще започне в следващите до три месеца, обяви министърът на финансите Теменужка Петкова. Очаква се ремонтът да продължи една година и да завърши преди началото на засиления летен трафик на..
По 50 лева великденски добавки ще получат 687 хиляди пенсионери в България, обяви финансовият министър Теменужка Петкова по време на посещението си на граничен пункт "Капитан Андреево". Допълнителни средства за празника ще има за хората с..
Община Стара Загора се обръща с апел към всички жители на града да се включат активно в екоинициативата „Заедно за една по-чиста Стара Загора"! Третото ѝ издание започва в 9.00 часа утре, 29 март. Нека всеки да отдели малко от личното си време за..
В чест на Седмицата на гората, служители на ТП ДГС Чирпан извършиха почистване и реставрация на два паметника, издигнати в памет на залесителите, създали горски култури в района. Единият паметник се намира в землището на село Кольо Мариново, а..
Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем и задържа 31-годишен мъж за участие в телефонна измама. Той и негов помагач са убедили жена от Стара Загора да предаде над 26 хил. лв. по схемата „съдействие на полицията“. Измамата е..
Предупрежденията на търговските вериги, че с приемането на проектозакона за веригата на доставки на храни, цените ще се повишат, ще се стигне до недостиг на храни и това ще разруши конкуренцията между търговците нямат основания. Това мнение изрази..
Мъж и жена са задържани с иманярски уреди и стари монети след акция на полицията в чирпанското село Рупките. На 27 март служители от Главна дирекция „Национална полиция“, от сектор “Противодействие на криминалната престъпност” при ОДМВР - Стара..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net