КапиталDaily акцентира върху решението на ресорната парламентарна комисия да одобри на първо четене промените в конституцията, засягащи съдебната власт. „Промените бяха одобрени с гласовете на ГЕРБ, ДПС, БДЦ, Реформаторския блок и Патриотичния фронт. Изненадващо обаче един от вносителите от „АБВ“ гласува против. Това може да отложи окончателното им приемане след местния вот, което крие риск от нови отстъпки във и без това смекчения проект“, допуска Капитал Daily.
Труд пише за нови проблеми в управляващата коалиция. „ГЕРБ и ДПС не приемат реформите, предложени от Москов“. Това е изводът на вестника от вчерашното заседание на парламентарната комисия по здравеопазване. Депутатите от двете партии „формираха твърдо звено при гласуването на второ четене на промените в Закона за лечебните заведения. Не се прие идеята на министър Петър Москов да се създаде информационна база данни за българите с психични разстройства за нуждите на националните медицински регистри. Пак ГЕРБ и ДПС въстанаха срещу текста на Москов здравният министър да изпраща на областния управител предварително изчислен брой легла за болнично лечение за съответния регион“, пише Труд.
Стандарт помества на първа страница цитат от премиера след откриването на есенния политически сезон. „Лошо за кабинета, ако не се справим на вота“, заяви Борисов, а лидерът на ДПС Лютви „Местан прогнозира нова формула на властта след 25 октомври“, когато ще се състоят местните избори.
„Борисов и Местан дадоха да се разбере, че Реформаторският блок може и да изпадне от правителството и че партньорството им ще бъде легализирано“, коментира вестник Сега.
„Властта отива на тест с вота“, пише Монитор по темата и допълва: „Кабинетът умува за актуализация на бюджета“ заради преизпълнението на приходите и нуждата от средства за ремонт на изтребителите.
„Приходите в хазната са скочили с 12 процента. 2, 3 милиарда лева влязоха в хазната след ударите срещу контрабандата“, съобщава Стандарт
„Турски емисии заглушиха Радио Стара Загора“, съобщава във водещото си заглавие вестник Дума. Изданието цитира главния инженер на радиостанцията Пейчо Шивачев, който обяснява, че проблемът се получавал при йонизация на атмосферата. Тогава намиращи се на далечно разстояние предаватели с мощност 10-20 киловата заглушавали предавателите до 1 киловат. За проблема е сезиран председателят на Комисията за регулиране на съобщенията“, съобщава Дума и припомня, че това не е първият случай на заглушаване на българското радио от турски радиостанции.
Българско национално радио © 2018. Всички права са запазени.