Слушателски сигнал ни отведе в раздавателен пункт №3 на млечната кухня „Ам-Ам“ в квартал "Еленово". Там, всеки ден има опасност парчета от мазилка или от тухла да паднат върху главите на десетките майки с деца, които взимат топъл обяд. Причината – над входа на пункта има тераса, която от години се руши и често части от нея падат. За щастие, досега винаги след работното време на кухнята.
Пунктът се намира в сградата на здравния център в квартала, в който се помещават частни кабинети на лекари и зъболекари. Собствеността на сградата е отчасти на общината и отчасти на медицински лица, които са си закупили кабинети. Логично е да се сетите, че отговорността за това, кой трябва да ремонтира терасата над входа за бебешка храна се размива.
Потърсихме отговор от лекари, които работят в сградата и имат помещения над кухнята. Двама от тях не пожелаха да бъдат записани, но това, което казаха бе, че не могат да се ангажират с ремонт и отговорността не е тяхна.
Част от кабинетите са собственост на МЦ I - Благоевград, с началник д-р Тони Даскалов, който също не пожела да коментира официално казуса. Потърсих становището на община Благоевград, която е собственик на част от сградата. Оттам обещаха отговор в кратки срокове, който ще публикуваме щом ни бъде изпратен.
Директорът на детската кухня, Павлина Демиревска каза, че тя може да отговаря само за състоянието на помещението вътре, а не за терасата над входа. Тя каза още, че знае за този проблем от години и апелира по-бързо отговорните за сградата да вземат мерки, за да няма опасност за майките с деца.
Това, което обединява всички изброени до момента страни по случая е, че са запознати с проблема – рушащата се фасада на здравната служба в „Еленово“, над детската кухня.
И докато търсим отговорите, за това кога и кой ще оправи мазилката, майките взимат и днешната порция храна, а онези парчета продължават да си стоят там – рухнали и чакащи някой да си поеме отговорността.
Под светлините на рампата – така определихме радиосрещата с актрисата от Благоевград Лили Сучева, която играе роля в най-новия български филм „Терапия“, с премиера в кината след броени дни. Тя играе в различни постановки и в ДТ “Никола Вапцаров”, и Народния театър „Иван Вазов”, Театър "Българската армия". Признава, че напоследък повече..
Преди 13 години Черниче придоби титлата „Първото евросело в България“. Тогава с финансиране по ЕП „Развитие на селските райони“ изцяло е реновирана инфраструктурата на селото. „През всичките тези години ние сме се стремили да поддържаме имиджа и доброто име на селото, да надграждаме и да получаваме всичко това, от което имаме нужда, за да бъдем не..
На 30 януари предстои премиерата на първия български православен игрален филм "Не затваряй очи“. Неговата реализация е с изричната писмена благословия на Светия Синод на Българската православна църква, като екранизацията е по едноименната книга на писателя Мартин Ралчевски. Режисьор на лентата е Николай Егерман, а в нея участват плеяда от..
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..