Какъв би бил светът без НАТО? Могат ли държавите в Европа и Северна Америка да гарантират мир и сигурност за своите граждани без да бъдат обединени? Това са само част от въпросите, върху които могат да разсъждават младите хора на възраст от 15 до 30 години. Категориите за участие са три – есе, видео и дигитален дизайн.
Участието в конкурса не е обвързано с такса за участие. Участниците могат да участват индивидуално или в екип до трима души. Кандидатите се задължават да участват в конкурса с авторски материали.
Авторите на 29-те най-добри творби от трите категории ще бъдат обявени за Младежки посланици на НАТО и наградени от Министъра на външните работи на Република България на официална церемония.
Материалите могат да бъдат изпращани на адрес: office@atlantic-club.org, придружени с три имена на кандидата, възраст, населено място.
„Младежките посланици на НАТО са млади хора на възраст 15-30 г. от цяла България, които разбират дейността на НАТО и могат да предадат знанията за това какво е НАТО и значението на членството на България в Алианса на други млади хора. След избирането си Младежките посланици стават част от мрежата на младежката организация на Атлантически клуб в България – Българско младежко евроатлантичесо дружество“, каза в интервю за Радио Благоевград Екатерина Димитрова - мениджър „Програми и проекти“.
Цялото интервю с Екатерина Димитрова можете да чуете в звуковия файл„ Молитвите на българина са свързани повече с неговата празничност, тържественост. Неговата молитва, когато не е чисто религиозна и в усамотение, тя е по-скоро тип послание към хората. Тя е отворен, комуникативен тип. И това ни събира “ , сподели за Радио Благоевград доц. Елена Азманова, преподавател в ЮЗУ – Благоевград. Тя е изследовател..
От почти две десетилетия сдружението "Асоциация Общество и Ценности" е двигател на разговора за децата и родителите, брака, семейството и ценностите в модерното време. „ Когато имаме здрави семейства се възпитава и отглежда здраво поколение, със здрави ценности. И съответно – имаме здраво общество “, подчерта в интервю за Радио Благоевград..
Живото наследство са тези, които го практикуват, това е устойчивостта и знанията, предавани от поколение на поколение – се сочи на електронната страница на ЮНЕСКО, посветена на Нематериалното културно наследство. Още през 2008 година Международната организация за наука и култура започна да изгражда Представителна листа на ЮНЕСКО на елементи..
С изложбата „Готови ли сте за разкази по Коледа“, екипът на Националния етнографски музей предлага съвременен и атрактивен прочит на един от най-светлите празници в годината. Експозицията проследява как обичаите в старата българска традиция добиват с времето нови форми заради историческите промени и модните светски тенденции. Това обясни..
Благоевградският общински съветник Димитър Урдев бе избран за председател на Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ на 46-ия конгрес на партията. Урдев, който досега бе заместник-председател на централното ръководство, заяви амбицията си да работи за обединение на всички земеделски партии и неправителствени организации в страната. По думите му,..
Родители, учители, дори и ученици апелират да се ограничи използването на телефоните и социалните мрежи от малолетни деца. Опасна мода е обхванала учениците. Нарича се "Супермен" и кара много деца да записват опасни видеа. Последният случай е от вчера, когато 13-годишно дете е с опасност за живота, след като е ударено от волтова дъга на жп гара..
Инспекторите от Изпълнителна агенция "Рибарство и аквакултури" вече ще могат да използват стоп-палки при проверка на автомобили за незаконен улов и белезници при задържането на бракониери. Новите правомощия на служителите на ИАРА станаха факт след промени в Наредбата по Закона за рибарство и аквакултури, уточни за Радио Благоевград началник на..