“В началото чистих сам в градинката около 5-о основно училище в Благоевград, където разхождам сина си. Споделих с приятели, които се оказаха отворени към идеята. Събирахме се все повече и повече съмишленици и започнахме да чистим и други ключови райони в града“, каза в студиото на Радио Благоевград Борис Джолев от инициаторите. (Чуйте в звуковия файл...)
“Хората в началото гледаха малко странно на тази наша инициатива, но сравнително бързо разбраха, че това е нещо положително и което е време да започнем всички да правим“, добави Борис. Замърсяването е не само естетически проблем, а и социален. Съвсем друго е усещането, когато се разхождаш и около теб е чисто“, каза още той.
„Някои места ги чистихме повторно като Ловния дом и Бачиново. За съжаление само за месец, след като изнесохме огромно количество отпадък от тези места, се наложи да чистим отново и отпадъците бяха дори повече. Въпреки това мисля, че е малък броят на хората, които замърсяват. Това главно са деца и тийнейджъри, които криво разбират бунта. В никакъв случай обаче не е правилният бунт да си изхвърлиш бутилката в парка или във Вароша“, каза още Борис. По думите му проблем с липса на кошчета за отпадъци и контейнери в града няма. „Където и да сме чистили, в радиус от 150 метра има кош или контейнер. Дълг на всеки от нас е да почиства ежедневно, не веднъж в годината в организирани кампании. Живеем в чудесен град, прекрасна страна, от нас зависи да ги запазим такива и за следващите поколения“, призовава той.
„Нашият град е нашият дом. Ние наистина можем да променим някои неща около нас. Малко активност, усмихнато настроение и лек план за действие правят нещата напълно възможни. Заповядайте следващата седмица заедно да усмихнем децата на Благоевград и да почистим следващото замърсено място“, пишат във фейсбук групата „За нашия Благоевград“ доброволците и призовават всеки, който има добра идея, да я сподели с тях и с общи усилия да я осъществят.
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...