Вече 17 години кампанията "Облечи дете в нужда" осигурява официални рокли, костюми, аксесоари за абитуриенти без родители или такива, които не могат да си позволят да си купят. Един от организаторите на кампанията е Диди Помакова. Тя разказа в предаването "Открити карти" как всеки, който има в гардероба си официална рокля или костюм, и няма намерение да ги носи, може да помогне на младежи в неравностойно положение да изглеждат красиви и специални на един от най-вълнуващите си моменти в живота – абитуриентския бал.
"Единственото нещо, на което най-много държим е дрехите да бъдат чисти. Имали сме през години случаи, когато са си позволявали да ни носят мръсни рокли. Имали сме случаи и на много стари рокли, но ако те са чисти – няма проблем." - каза Диди Помакова. Дори ако роклите са стари, за някои момичета е предизвикателство да ги прекроят сами по свои идеи. Вкусовете са различни, така че организаторите на кампанията "Облечи дете в нужда" приемат всякакви модели и размери.
В средата на април и началото на месец май нуждаещите младежи се посещават складовете на кампанията "Облечи дете в нужда" за да си изберат тоалет. Всеки, който е дарил тоалет получава електронна грамота за дарение. По този начин се гарантира, че дарението е получено, а дарителите биха могли да споделят грамотата в социалните мрежи и така да се даде повече гласност на кампанията „Облечи дете в нужда“ с личния пример за участие. Организаторите на кампанията поемат ангажимент да изпратят на дарителите и снимки как техните рокли и костюми са получили втори живот.
Какво можете да направите, ако искате да се включите в благотворителната инициатива: Можете да оставите вашите дрехи, бижута или други аксесоари на адрес: София, кв. "Банишора", бул. "Сливница" 115 – от понеделник до събота /от 10 ч. до 20:00 ч./. Или да изпратите с куриер. За повече информация: studiodidi@abv.bg и фейсбук страницата: Благотворителна кампания „Облечи дете в нужда“
Интервю на Латинка Павлова с Диди Помакова можете да чуете в звуковия файл – >
Бъдни вечер е празник на семейното огнище, на уюта и топлината, които ни носи домът. Бъдни вечер е обич, усмивки и споделеност с хората, които обичаме. Празник, който събира цялото семейство около масата, с молитва за здраве и светли бъднини. Днес ви разказваме историята на едно голямо и щастливо българско семейство, което в началото на..
Продължават дебатите около представения проектобюджет от служебното правителство за 2025-та година. Има много спорове около завишените приходи, които трябва да се получат, както и около доста завишената разходна част. Още през пролетта на годината предишният парламент гласува завишени разходи за системата на МВР, както и за армията. В сегашната..
Храненето, не само като процес за биологично поддържане на организма, а и като култура и социално общуване – тази гледна точна предложи на слушателите на Радио Благоевград доц. д-р Евгения Благоева, преподавател в департамента „Антропология“ на Нов български университет. „ Това е много важно, че храненето винаги е едно сътрапезничество. Не..
Второто издание на „Раждавица филм фест“ ще се проведе от 29 юни до 5 юли 2025 година – това съобщи за Радио Благоевград Анатоли Костов, един от организаторите на фестивала. Темата е „Пътят на водата“, като се запазва основната цел на фестивала - популяризиране на независими творци, на авторски късометражни, игрални и документални филми - както..
Ученичката Любомира Ангелова от Профилирана гимназия "Пейо К. Яворов" в Петрич, бе отличена с грамота в инициативата "Човек на годината" за 2024 на Българския хелзинкски комитет за принос към правата на човека и защитата им. Дванадесетокласничката участва и инициира редица благотворителни прояви. „Всичко започна, когато едно бездомно куче..
„Да откриеш Софроний” е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални герои. Според автора Софроний е личност, която често остава в сянката на по-популярни герои от епохата. Със своя изследователски хъс и увлекателен разказ, Искрен Красимиров търси отговор на въпроса: Кой всъщност е Софроний и каква..
На 22 декември 1997 г. българската литературна общественост загуби Александър Геров . Пламен Дойнов озаглави книгата си, посветена на Александър Геров "Поезия и познание" и това със сигурност е едно от най-точните описания на същината на творчеството на Геров, неговия принос и значимостта му. Предлагаме ви да чуете как Александър Геров чете..