Това каза в предаването „Днес“ д-р Юлиян Петров, председател на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“.
Той запозна аудиторията на Радио Благоевград с резултатите и изводите от Националното проучване за работния ден на педагогическите специалисти в дистанционен режим, проведено от синдиката.
В изследването са участвали над 4340 учители и директори от цялата страна. „Аз смятам, че дистанционното обучение тръгна с летящ старт. В момента то работи много по-добре и постига добри резултати. Нещо, което е безспорно и като оценка на министъра на образованието г-н Вълчев, и като оценка на българското общество по отношение на работата на учителите в тази нова ситуация“ – сподели д-р Петров.
Според него българските учители дават всичко от себе си. В момента работят много вдсеотдайно и упорито в тази нова среда. „Добре е българското общество да знае, че огромна част от учителите работят между 10 и 12 часа, някои работят и над 12 часа в подготовката и провеждането на това ново обучение, макар и самите часове да са по-малки като обем. Би трябвало всички да знаят тази истина какво струва на системата на педагогическите специалисти да се префокусираме. Надявам се, че трудностите ще намаляват. Сега можем да кажем, че над 90%, дори 95%, както отбеляза и министър Вълчев, работят ефективно в тази електронна среда.“
С резултатите и анализите от цялото изследване можете да се запознаете чрез публикацията на сайта на синдиката.
Какво още коментира д-р Юлиян Петров, председател на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ в ефира на Радио Благоевград, можете да чуете в звуковия файл.
Предстоят финалните дейности по изграждането на детска площадка в петричкото село Коларово по проект „Обитатели на кестеновите гори“, финансиран по Националната програма „Чиста околна среда-2024“. Идейното предложение е на кмета на селото Евгени Мицков, чиято цел е съоръжението да допринесе за по-добра визия на входа и изхода на селото, особено..
Младите планинари от Петрич и техните ръководители имат пореден повод за гордост, благодарение на една много добра новина, с която посрещнаха началото на новата 2025 г. Проектът „Петрич без граници“ беше избран за финансиране след кандидатстване в екологична инициатива на една от големите търговски вериги в България. Целта на проекта е да се..
Винарни от Долината на Струма обявяват Дни на отворените врати. Общо 15 винарни от селата Хърсово, Зорница, Плоски, Генерал Тодоров, Капатово и други, където традиционно се отглеждат лозя, ще посрещнат своите гости в дните от 14 до 16 февруари. Събитието е посветено на празника на лозарите и винарите свети Трифон Зарезан. По време на празника..
Темата е добре позната за сръбската политика. От поне два века насам. Това понятие е измислено от Илия Гарашанин още през 19-ти век с неговото „Начертание“. Тогава започва да се развива и идеята за македонизма. Целта е откъсването на българите от Северозапада и присъединяването им към други народи. Шопите са част от българското етнографско землище...
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..