Докато инвеститорите прехвърлят сериозни суми в сигурни убежища от страх заради икономическите последици от коронакризата, недостигът в предлагането на златото са налице.
Търговците на благородни метали съобщават за пречки при снабдяването със златни монети и кюлчета на фона на глобалната пандемия. Според експерти настоящият паричен поток от водещи централни банки в борбата срещу кризата трябва да тласне златото още повече към рекордно високи стойности.
Една от причините е свързана с кризата, предизвикана от кризата с COVID-19. Златото обикновено се смята за надежден актив по време на икономическа неопределеност, продължава да запазва своята привлекателност за инвеститорите,заради неизвестността около продължителността на пандемията от коронавирус и нейните последици за световната икономика.
Опасенията от предстоящата рецесия, предизвикана от пандемията, са само част от причините за нарастващия интерес към благородния метал. Сред останалите са сериозната задлъжнялост на държави и фирми, както и все по-ниските лихви. Причина за високата цена може да бъде и все по-изострящият се конфликт между Съединените щати и Китай, както и нестабилната стойност на долара допълнително подхранват цената на златото, казват борсови експерти.
По всички тези въпроси, Иван Лазов разговаря с дилъра на злато Кирилка Епитропова.
Цените на основните стоки продължават да растат, а причините за това не са само външни фактори. Според председателя на партия МИР, Симеон Славчев, основният проблем е спекулата, липсата на регулации и недостатъчната подкрепа за българските производители. В интервю за Радио Благоевград той представи конкретни решения за справяне с проблема. Една от..
Цените на храните – защо растат и как могат да бъдат овладени? Темата бе сред акцентите в предаването “Събития и личности”. Ръстът на цените на храните остава една от най-големите тревоги за българските потребители. В интервю за Радио Благоевград, Иван Христанов, който е лидер на “Единение” и бивш зам.-министър на земеделието и храните, анализира..
На празника на виното и любовта потърсихме поетесата Маргарита Петкова, за да разговаряме с нея за любовта във всичките и измерения. Дамата на българската поезия има издадени над 20 стихосбирки и основният климат в тях е както тя казва любовта. На дълго и на широко обсъдихме любовта, но съветът, който даде беше уникален - когато ви се случи любов..
В зала "Временни изложби" на Регионален исторически музей - Благоевград всички посетители могат да се докоснат до творчеството на един от най-големите съвременни български художници Кеазим Исинов, когото загубихме преди 2 години. В изложбата в негова памет, озаглавена "Спомен за Кей", са представени над 20 творби, като освен картини от музейната..
Окръжен съд-Кюстендил стартира кампания срещу насилието и психическия тормоз сред учениците. Тя под мотото "Да не се нападаме! Да си помагаме!" и се реализира с подкрепата на Регионалното управление по образованието и е част от образователната програма на Висшия съдебен съвет и Министерството на образованието и науката. Кампанията е вдъхновена..
С факелно шествие и спектакъл под надслов „Живея! Строя! Красота творя!“ ПГСАГ „Васил Левски“ Благоевград отбеляза своя рожден ден. Зала „Яворов“ беше препълнена от настоящи и бивши ученици, учители, директори, много гости, между които кметът на община Благоевград Методи Байкушев и Ивайло Златанов, началник на РУО в Благоевград. Имаше много..
През последните три години обществото преживя една от най-тежките политически кризи. Станахме свидетели на липси на лидерство, отсъствие на отговорност, война между институциите, фрагментиране на българското общество на твърди партийни ядра. Цената на всичко това се изрази в безвремие, липса на перспектива за хората, забавяне на всички темпове на..