На специализираните дървени борси край Благоевград предлагането е голямо, търсенето е все още слабо. В момента кубикът бук и дъб – нарязани и нацепени, се търгуват между 90 и 100 лв.
Цената на т. нар. „метровки“ е с 5 до 10 лв. по-ниска. По думите на собственик на борса за дърва – тази година заради ковид епидемията дървата за огрев са по-евтини с 10-15 лв. Повечето от гражданите са се снабдили с дървата през август, по-слабо е търсенето сега. Една от причините е и заради по-топлата есен. Хората от бранша споделят, че макар и малко, но има граждани, които избират друг тип алтернативно отопление. В складовете на Държавно горско стопанство-Благоевград се предлагат бук, дъб, габер и малки количества бреза. Най-търсените букови и дъбови дърва са 100 лв. за кубик, като в цената е включен и транспортът. Предпочитани са от хора, които живеят в еднофамилни къщи и се топлят с печки и камини.
С оглед на приближаващия отоплителен сезон в търговската мрежа на Благоевград, макар и слабо, се търсят предимно климатици, предпочитат се и печки на твърдо гориво, от които има богат избор.
Вариантите за избор на отопление не са никак малко, но по отношение на най-рентабилния и отговарящ на финансовите ни възможности вариант, можем да направим равносметка и да изберем по-евтино и изгодно решение.
Чуйте в звуковия файл репортажа на Лалка Радкова:Кати, Мити, Петя, Калина и Никол, малките журналисти от школата по журналистика и медийно отразяване към Центъра за личностно и творческо развитие на децата в Благоевград бяха гости в предаването „Неделя у дома“, където разказаха какво е за тях журналистиката. „Мен ме влече телевизията, защото искам да ме видят всички. Целият свят“, сподели..
Музейна работилница, посветена на Баба Марта, отваря врати от 24 до 27 февруари в красивата сграда на Историческия музей в Петрич. Инициативата се провежда за втора поредна година, очаква се интересът към нея да бъде още по-голям от миналогодишния, тъй като заложените дейности в работилницата ще бъдат надградени. „Ще посрещнем дечицата с..
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..