Кандидатури се приемат до 4 декември включително. Националното представителство на студентските съвети ще отличи най-добрите студенти на България. Категориите са 14: педагогически науки; хуманитарни и социални науки; стопански науки; правни науки; природни науки, математика и информатика; технически науки; аграрни науки и ветеринарна медицина; здравеопазване; спорт; изкуства; сигурност и отбрана; чуждестранен студент в България; студент – доброволец и докторант на годината.Студент – доброволец е новата категория тази година.
Кандидатите трябва да имат успешно завършен I курс, да нямат невзети изпити и да имат редовни права, да не са прекъснали, да са завършили семестриално и др.
„От ЮЗУ миналата година се включиха в направленията педагогически и правни науки. Проявяват активност. Изпратили сме информация до всички студентски съвети, включително до ЮЗУ, включително до АУБ, включително до Колежа по туризъм в Благоевград. Това, което трябва да направят студентските съвети и ректорските ръководства, да разпространят информацията по деканатите, да има информация, която да достигне до студентите по имейл. Защото към днешна дата обучението е онлайн. Защото особено в ЮЗУ, където говорим за изключително много студенти, спокойно могат да направят една кампания. Изобщо не се съмнявам в това, защото Студентският съвет, в лицето на неговия председател Али Мисанков, е изключително силен. Смятам, че от тях ще получим изключително много кандидатури.“ – това каза за Радио Благоевград Председателят на НПСС.
Призът „Студент на годината“ на Националното представителство на студентските съвети ще бъде обявен на 16 декември.
Какво още каза Даниел Парушев – чуйте в звуковия файл.
Родители, учители, дори и ученици апелират да се ограничи използването на телефоните и социалните мрежи от малолетни деца. Опасна мода е обхванала учениците. Нарича се "Супермен" и кара много деца да записват опасни видеа. Последният случай е от вчера, когато 13-годишно дете е с опасност за живота, след като е ударено от волтова дъга на жп гара..
Инспекторите от Изпълнителна агенция "Рибарство и аквакултури" вече ще могат да използват стоп-палки при проверка на автомобили за незаконен улов и белезници при задържането на бракониери. Новите правомощия на служителите на ИАРА станаха факт след промени в Наредбата по Закона за рибарство и аквакултури, уточни за Радио Благоевград началник на..
Отправяме вниманието си към изкуството в малките населени места. Там, където киното и театърът не са даденост, както за хората в големия град, а огромна нужда, до която децата и младежите е трудно да се докоснат. Пренасяме се в малкото селце Копривлен в община Хаджидимово, където читалището и училището са единственият мост между децата и..
Каква е Аз-ефективността на учениците в община Благоевград и доколко те оценяват грамотността си по роден език и по чуждите езици, които изучават. Задълбочен анализ на тези ключови компетентности направиха преподаватели от ЮЗУ „Неофит Рилски“, ръководени от доц. д-р Зарина Маркова. За проучването те анкетират и възлагат различни писмени задачи на..
Гражданите подкрепиха експертната позиция на WWF срещу спорните промени, които биха позволили провеждане на сечи с цел прокарване на просеки за тежки дърводобивни машини – харвестъри. За малко повече от две седмици, над 5000 души се включиха в инициативата на WWF и изпратиха до Министерството на земеделието и храните..
„Това е поредната стъпка към нашата пълна интеграция в европейското семейство“, заяви евродепутатът от ГЕРБ–СДС/ЕНП Илия Лазаров, по повод присъединяването на България към Шенгенското пространство. Според него този успех е част от историческите решения, започнали още през 1999 година с преговорите за членство в Европейския съюз, преминали през..
Зелена през пролетта, златиста през лятото, огнена през есента и снежнобяла през зимата – природата в България има четири сезона и всички те си струват гледането. За разлика от хитовите сериали, които чакаме с нетърпение пред малкия екран, сезоните на природата са ограничени. Нещо повече. Можем да загубим и тези, които имаме. За да не позволи това..