По повод Международния ден на жените - 8 март ще бъде проведена дискусия „Филантропия за женски права“. Сред основните организатои на събитието е Български фонд за жените.
„За това събитие ни вдъхновиха две неща - едното е мисията на Български фонд за жените да набира средства, които да инвестира в малки организации, работещи на местно ниво за правата на момичетата и жените. Второто нещо е - ние дълбоко вярваме, че инвестицията в жените е инвестиция в цялото общество.“, обяснява Надежда Дерменджиева, която е изпълнителен директор на Български фонд за жените.
Сред въпросите, които ще бъдат разгледани в предстоящия уеббинар са защо е важно да се инвестира в потенциала и правата на момичетата и жените? Какво е филантропия, какво е социална промяна и как двете са свързани?
Дискусията ще бъде проведена 8 март от 16:00 часа в платформата Zoom.
Цялото интервю с Надежда Дерменджиева може да чуете в звуковия файл.
Изпълнителният съвет на Kонференцията за бъдещето на Европа даде старт на многоезичната цифрова платформа, като прикани всички граждани на ЕС да допринесат за оформянето на собственото си бъдеще и това на Европа. Платформата е достъпна на 24 езика, което позволява на гражданите от целия ЕС да споделят и обменят идеи и мнения, посредством..
С два гола на Станислав Манолев и по един на Антон Карачанаков и Стилиян Николов „Пирин“ (Благоевград) разгроми с 4:0 гостуващия тим на „Добруджа“ в мач от 28-я кръг на Втора футболна лига. Преслав Йорданов пропусна дузпа. След този очакван изразителен успех „Пирин“ е едноличен лидер в класирането с актив от 56 точки, с 4 повече от втория..
Постерна изложба, посветена на 145 години от Априлското въстание и 170 години от рождението на Георги Измирлиев – Македончето, бе открита във фоайето на сградата на Община Благоевград. Тя е част от събитията, с които се отбелязват бележитите годишнини. „Това е една по-нестандартна изложба, защото е експонирана в сградата на..
В Благоевград няма обособени места за предизборни плакати, всеки лепи където намери – по електрически табла, автобусни спирки, стени, рекламни колони... Точно две седмици след изборите, репортерска проверка на Радио Благоевград установи, че все още има агитационни материали, които не са отстранени. В малките улички в централната..
В разговор, прозвучал в предаването на Радио Благоевград за история и национална култура "Изгрей зора", доц. Стефан Дечев припомни основни маркери в пътя на Г. С. Раковски както към кристализирането на личностната му идентичност, така и на процеса на неговия принос в създаването на разказа за националната идентичност на българите. Предлагаме ви да чуете..
Мартина Табакова и Лора Паносян представят родопската песен „Сон ми дойде“ в нов, нестандартен аранжимент за арфа и глас. Комбинацията от класическа арфа, поп звучене, както и модерният мастеринг ѝ придават нов и съвременен облик. Клипът към песента е заснет на Крушунските водопади, пещера "Божиите очи", Черно море. "Сон ми дойде" е третият..
Центърът за образователни проучвания „ Девелопия “ организира „Дигитален фестивал на ранното детско развитие“, който ще се проведе на 15 и 16 май. „Идеята за фестивала се породи от желанието ни да помогнем на повече родители да достигнат до различни специалисти, организации, продукти и услуги, които биха им били полезни в отглеждането на..