Вдъхновена от колорита на своите пътешествия около света, една от най-обичаните ни цигулaрки създаде своята първa авторска песен в звездна колаборация с трикратната носителка на награди „Грами“ Тифани Ред. След 17 години международни успехи, Таня Стрингс се завръща на българската сцена, за да се превъплъти в артиста, който винаги е мечтала да бъде. Песента “Always With Me” е “chill house” тренди парче с пронизващо кадифения вокал на Тифани Ред.
Посланието на песента има биографичен елемент за Таня инейната кариера. “В текста се споменават държавикато Америка, Близкия Изток, България, цяла Европа, Африка, Азия, а свързващият елемент е музиката, която винаги е била с мен и ми е помагала в срещите с други култури. За музиката не съществуват граници като цвят на кожата, религия, възраст, професия. Тя е обединяващия фактор и винаги ще бъде такава”, споделя успешната цигуларка. Интересната среща на Таня с продуцента на хитовите саундтраци към филмите “Диви и Щастливи” и “Привличане” - STANI я вдъхновява да излезе от зоната си на комфорт, за да се развихри и като композитор. Станислав Вълев ѝ вдъхва смелост и увереност да напише дебютните музика и текст по негова първоначална идея на бийтове. “С Tanya String създадохме мелодия, която те връхлита и не те пуска, ритмите те карат да танцуваш в каквато и да е атмосфера. Вокалите, в комбинация с майсторското изпълнение на Таня, дават хитовото лятно звучене, което на всички ни е нужно, за да се извадим от сивите мисли на пандемичната обстановка!”, разкрива с усмивка STANI.
Във видеото към “Always With Me” се преплитат романтика, пъстрота и емоции по креативен начин, а участие заемат примабалерина на Софийската опера и балет, китайска производителка на мед, арменски собственик на уиски бар, цирков артист и венецуелски търговец на бижута. Визуалният разказ е построен в 4 етюда - любов, семейство, изкуство и приятелство. В началото всеки герой е потънал в отчужденост и самота - усещания до които много хора се докоснаха по време на епидемичната изолация. До момента, в който Таня със своята цигулка преминава като сянка и обединява всички с музиката си, вдъхваща топлина и сплотеност.
Цялото интервю с Таня Стрингс може да чуете в звуковия файл.
Таня се изстрелва към страната на неограничените възможности още на 13 години, когато получава пълна стипендия за една от най-престижните академии в света, намираща се в Калифорния. След това тя продължава образованието си в голямата ябълка, където открива нов свят на музиката, а именно това да съчетава класическата си основа на цигулка заедно със стилове като Хаус, джаз, поп и рок. Като студентка, тя взривява клубните сцени на Ню Йорк и решава, че цигулката ще бъде оръжието в живота ѝ, което ще я изстреля на върха. Оттам тя извървява дълъг път свирейки в над 60 държави на изключително колоритни сцени като финалът на Формула 1, в единственото по рода си шоу на Бродуей на вода, на красивия карнавал в Бразилия, по лични поводи на владетелите на Близкия Изток, както и в признатите от цял свят оркестри на неподражаемите Андреа Бочели и Анна Нетребко.
На 22 декември 1997 г. българската литературна общественост загуби Александър Геров . Пламен Дойнов озаглави книгата си, посветена на Александър Геров "Поезия и познание" и това със сигурност е едно от най-точните описания на същината на творчеството на Геров, неговия принос и значимостта му. Предлагаме ви да чуете как Александър Геров чете..
В дните преди Рождество е добре да си припомним ролята на Българската екзархия в усилието за раждането на българската нация. Предлагаме ви да чуете разказа на проф. Лизбет Любенова, прозвучал в поредното издание на предаването "Изгрей зора":
„ Молитвите на българина са свързани повече с неговата празничност, тържественост. Неговата молитва, когато не е чисто религиозна и в усамотение, тя е по-скоро тип послание към хората. Тя е отворен, комуникативен тип. И това ни събира “ , сподели за Радио Благоевград доц. Елена Азманова, преподавател в ЮЗУ – Благоевград. Тя е изследовател..
От почти две десетилетия сдружението "Асоциация Общество и Ценности" е двигател на разговора за децата и родителите, брака, семейството и ценностите в модерното време. „ Когато имаме здрави семейства се възпитава и отглежда здраво поколение, със здрави ценности. И съответно – имаме здраво общество “, подчерта в интервю за Радио Благоевград..
Живото наследство са тези, които го практикуват, това е устойчивостта и знанията, предавани от поколение на поколение – се сочи на електронната страница на ЮНЕСКО, посветена на Нематериалното културно наследство. Още през 2008 година Международната организация за наука и култура започна да изгражда Представителна листа на ЮНЕСКО на елементи..
С изложбата „Готови ли сте за разкази по Коледа“, екипът на Националния етнографски музей предлага съвременен и атрактивен прочит на един от най-светлите празници в годината. Експозицията проследява как обичаите в старата българска традиция добиват с времето нови форми заради историческите промени и модните светски тенденции. Това обясни..
Благоевградският общински съветник Димитър Урдев бе избран за председател на Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ на 46-ия конгрес на партията. Урдев, който досега бе заместник-председател на централното ръководство, заяви амбицията си да работи за обединение на всички земеделски партии и неправителствени организации в страната. По думите му,..