Коста Каракашян е режисьор, хореограф и писател. Бакалавър по специалност “Танц” в Колумбийския университет в Ню Йорк. Коста е работил в страни като Канада, Германия, Норвегия, Виетнам, Япония и САЩ. Учи магистратура по човешки права във Венеция, чрез която се надява да обедини творческите и социалните си проекти. Въпреки успеха, който жъне в чужбина, младият мъж се завръща в България.
„Още от малък имах интерес към света, към танците, да пътувам и да стигна по-големи и по-големи сцени. И от малък имах желанието да почерпя опит и след това да го върна в България, и затова се насочих първо към Ню Йорк, а после малко по-близо – към Венеция. Според мен няма как да се решат проблемите в страната, ако ние самите не върнем някакъв опит. Винаги съм знаел, че един ден ще се върна и ще действам активно в България.“.
В Ню Йорк Коста научава много. Среща се с хора от всякакви страни и професии. Това, което е важно младите хора да правят, според Коста Каракашян, е да създават контакти и да знаят как да ги използват.
„Човек никога не знае от кой негов контакт ще дойде нещо много положително или специална работна възможност. Хората и тяхната енергия могат да ни зареждат с години напред."
Коста Каракашян е един от стипендиантите на фонд „Иди, учи се и се върни“ на Сдружение „Тук-Там“.
„Това бе невероятна възможност за мен. След 4 години в Ню Йорк имах нужда да стигна до Европа и да разширя хоризонта на изкуството.“.
Както повечето млади хора и Коста е космополитен. Желанието му да обикаля света е голямо, но винаги го тегли родната му държава – България.
Цялото интервю с Коста Каракашян чуйте в звуковия файл ->Ученичката от ОУ "Христо Ботев" в село Самораново, община Дупница Михаела Радева реши първият ѝ самостоятелен концерт да бъде с благотворителна цел, събраните пари тя и нейното семейство ще дарят на дете в нужда. Михаела е на 13 години, а на цигулка свири от 5-годишна – досега винаги пред публика излиза с ансамбъла, с който репетира...
В неделя в читалище „Пробуда – 1919“ в град Кочериново се проведе благотворителна изложба. Своите картини представиха две местни художнички – Вергиния Карашка и Николета Василева. С изобразително изкуство Вергиния се занимава още от малка, а учител ѝ е бил Огнян Механджийски. „Обичам много да рисувам. С това уплътнявам времето си. Вдъхва ми..
Снежанка Филчева е автор на книгите „От копче до балтон“, „Бягство“, „Да оставиш следа“ и „Орисани“. Тя е един от съставителите на сборника „Народни художествени занаяти от Македонския край“, освен това е самоук художник, който има зад гърба си участия в редица изложби. Нищо, свързано с изкуство, не й е чуждо, като владее не само старите занаяти,..
Цените на основните стоки продължават да растат, а причините за това не са само външни фактори. Според председателя на партия МИР, Симеон Славчев, основният проблем е спекулата, липсата на регулации и недостатъчната подкрепа за българските производители. В интервю за Радио Благоевград той представи конкретни решения за справяне с проблема. Една от..
Цените на храните – защо растат и как могат да бъдат овладени? Темата бе сред акцентите в предаването “Събития и личности”. Ръстът на цените на храните остава една от най-големите тревоги за българските потребители. В интервю за Радио Благоевград, Иван Христанов, който е лидер на “Единение” и бивш зам.-министър на земеделието и храните, анализира..
На празника на виното и любовта потърсихме поетесата Маргарита Петкова, за да разговаряме с нея за любовта във всичките и измерения. Дамата на българската поезия има издадени над 20 стихосбирки и основният климат в тях е както тя казва любовта. На дълго и на широко обсъдихме любовта, но съветът, който даде беше уникален - когато ви се случи любов..
В зала "Временни изложби" на Регионален исторически музей - Благоевград всички посетители могат да се докоснат до творчеството на един от най-големите съвременни български художници Кеазим Исинов, когото загубихме преди 2 години. В изложбата в негова памет, озаглавена "Спомен за Кей", са представени над 20 творби, като освен картини от музейната..