Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Б.Т.Р. представят новия си албум „Пъзел“ на 13 октомври

| обновено на 03.10.21 в 14:30
Б.Т.Р.

Б.Т.Р. продължават традицията си да работят с големите имена в рока, този път от българската сцена и това са Кирил Маричков и Валди Тотев от "Щурците". Съвместният им проект е красива песен за стойностните неща в живота, озаглавена "Не за мен". Автор на музиката и текста е Славчо Николов, аранжиментът е на Б.Т.Р.

Новата песен е част от 13-ия  албум на Б.Т.Р.– "Пъзел", който предстои да бъде представен с концерт – премиера на 13 октомври в зала 1 на НДК.

"Славчо е като главния герой от сериала "Всички обичат Реймънд" - не може нищо да му се откаже, толкова е сърцат..." коментира с чувство за хумор Кирил Маричков участието си в проекта. И добавя : "Просто ми хареса песента, ако не я бях харесал щях да намеря начин да откажа! Тя е в малко битълсов мелодичен стил и може би затова му е хрумнало на Славчо да ни покани с Валди!"

Валди Тотев пък определя песента и работата към нея като "... едно затвърждаване и продължение на дългогодишното ни приятелство с Б.Т.Р."

Видеоклипът на "Не за мен", уловил непринудената атмосфера на приятелски дух в работния процес вече е факт. Режисьор на видеото е Боян Карамфилов.

Концертът на 13 октомври в зала 1 на НДК е с подкрепата на НФК и ще се проведе при всички необходими противоепидемични мерки.

Какво още разказва вокалистът на Б.Т.Р.  Атанас Пенев, може да чуете в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Баба Марта и днешният празник през погледа на децата

През месец март отбелязваме прехода от зима към пролет и събуждането на природата с връзването на мартенички. Легендата зад мартениците и Баба Марта е богата на символика, която отразява вярванията на древните и тяхната дълбока връзка с природата. Но освен тази символика съществуват и много забавни народни приказки за баба марта  и сърдития й..

публикувано на 01.03.25 в 07:50

Българи и сърби посрещат заедно 1 март

Българи и сърби ще посрещнат заедно 1 март, празника, посветен на Баба Марта и Деня на самодееца в България, с голям концерт в сръбския град Бабушница. Организатори са Пътуващо читалище "Бащино огнище", Фондация „Македония“ и Домът на културата в град Бабушница. В събитието ще участват местни самодейци и музикантите от българския оркестър..

публикувано на 28.02.25 в 15:38

Хазартната зависимост става все по-сериозен проблем и в малките населени места

Оказва се, че хазартната зависимост става все разпространена и в по-малките населени места, където игралните зали и казината „никнат като гъби“. Липсата на доходна работа и нежеланието на младите хора да работят за малко пари, са една от основните причини да се наблюдава увеличена хазартна зависимост в България, която дори на места измества..

публикувано на 28.02.25 в 15:04

Ученик от Бараково спечели голямата награда в Национален литературен конкурс

17-годишният Юлиян Димитров от кочериновското село Бараково спечели голямата награда в 11-ото издание на Националния литературен конкурс „И децата покоряват светове. Покажи, че можеш!“ . Ученикът впечатли журито със своето есе на тема "Бих се родил отново".  „…Бих се родил, за да прощавам, защото е правилно. Прошката е освобождение за самия теб...

публикувано на 28.02.25 в 11:24

Да прочетеш 229 книги за една година, когато си само на 10 години. Невероятно, но е факт…

Във времето на социалните мрежи и живот в онлайн пространството, звучи като шега четвъртокласничка от Благоевград да е прочела 229 книги, но е истина. Само можем да се усмихнем и да кажем има  и такива деца. Тя е Йоанна Терзийска на 10 години е , учи в Средно училище с изучаване на чужди езици „Свети Климент Охридски“ в областния град. А..

публикувано на 28.02.25 в 09:21

Пукльовците - екосъстезание с мисия

Започна турнето с екоигри в 7 града в страната, сред които Перник, Кюстендил и Петрич. Състезанията се  организират от платформата „Пукльовците“, която цели да стимулира директното общуване и взаимоотношения между децата. И това не къде да е, а в училища среда – там, където започва тяхното истинско социализиране. Това сподели в ефира на Радио..

публикувано на 26.02.25 в 14:50

НЕ на тормоза в училище! – „Денят на розовата фланелка“

Всяка последна сряда от февруари се отбелязва Световният ден против тормоза в училище, известен като  „Ден на розовата фланелка“. Тя символизира неприемането на тормоз и насилие в училищетo . За пръв път „Денят на розовата фланелка“ е проведен в Канада през 2007 година като протест, организиран от двама ученици – Дейвид Шепърд и Травис..

публикувано на 26.02.25 в 11:33