Според православния християнски календар, днешният Ден на Свети Мина носи в себе си силата на сбъднатите желания.
Според астролозите пък, 11-ти/11ти е огледалната дата, която може да ни подтикне към по-голямо вдъхновение и да ни даде нужната сила, за да отворим нова страница в живота.
Това е и една от причините подобни съвпадения в календара да привличат вниманието на част от нас за отпразнуването на важни житейски събития. Едно от най-открояващите се от тях е сключването на граждански брак.
Днес проверихме имаше ли желаещи двойки в Благоевград да узаконят връзката си под влиянието на вибрациите на числата.
Преди десет години, на 11-ти ноември, 2011-та, двойките, които са сключили граждански брак в ритуалната зала в Благоевград са били девет. Днес, в 12 часа на обяд, единствените младоженци, които бяха обявени официално за семейство, са новосформираната фамилия Петрови. И се оказаха и класика в този жанр – полицай и медицинска сестра.
Не много разговорливи, може би леко смутени, но много красиви и без излишни помпозности, те се появиха пред тържествената зала за бракосъчетания в Благоевград. Придружаваха ги само кумовете им. Младоженецът все пак се престраши да каже няколко думи.
За сметка на младоженците, кумът, също Петров, се оказа с изтънчено чувство за хумор. И ни разкри някои от вълненията, които съпътстват двете семейства.
Според екипа на Общинската администрация в Благоевград – тържествените ритуали като сключването на граждански брак по време на COVID-19 се случват по-рядко. Но, назад в годините, особено при такива т.нар. огледални дати, е имало засилен интерес.
Разбира се, освен датата – колкото и голяма символика да носи, най-важно за стабилността е качеството на взаимоотношенията. Защото, както се пее в онази велика песен на Джон Ленън и Бийтълс – всичко от което се нуждаем е любов.
Да им е честито на младоженците!
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..