Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Ръка, която дава не обеднява“ – благотворителен базар в подкрепа на хора и животни

3
Д-р Снежана Милушева

Благотворителен базар под надслов „Ръка, която дава не обеднява“ организират доброволци от Благоевград в подкрепа на хора, изпаднали в беда и на бездомните животни, за които няма кой да се погрижи. Благородната инициатива, стартира миналата събота и ще продължи до Коледа.
Д-р Снежана Милушева е хуманен лекар, един от организаторите на благотворителния базар и е пример затова, че добрите каузи сплотяват доброволците, отдадени на инициативи в подкрепа на хората и животните.
„Тази година базарът е малко по-различен, защото решихме да помогнем и на хората и на животните. Кризата засегна абсолютно всички. Хората загубиха работни места, сринаха се бизнеси. Затова решихме за краткото време, за което се организирахме, да помогнем и на хората, които са изпаднали в някаква трудна ситуация, те да изработят част от нещата, които се предлагат на базара. Така, част от парите, които са събрани, пак да отидат при тях, а освен това и за бездомните животни, защото, мисля че добротата има различни измерения – и за хората и за животните. Затова, мотото на нашата кампания е „Ръка, която дава не обеднява“ - коментира за Радио Благоевград д-р Снежана Милушева.
„Всички имаме нужда от помощ – и тези, които са на два крака и тази, които са на четири. Но, има и нещо друго – около тези празници, когато на всеки му е топло, светло и уютно вкъщи, когато пребиват трапезите от гозби, има и такива, които стоят под някое дърво и зъзнат и са гладни. Трябва по някакъв начин да им помогнем да преживеят. В тези светли дни, в които навлизаме, нека всеки отвори сърцето си“ – коментира участничка в благотворителната инициатива, която предостави за базара ръчно изработени сувенири и рисувани от нея картини.
Нов акцент в благотворителния базар е инициативата „Купи храна от зоомагазин, остави храна в зоомагазин“. Идеята е всеки, които може да закупи храна от зоомагазин да я дари за бездомно животно.
„Използваме Вашата медия, за да призовем всички зоомагазини, които имат желание да се включат в инициативата и да помогнем на бездомниче в беда. Храната ще се предоставя на бездомните животни, за да преживеят студените зимни дни и да се отблагодарят на хората с помахване на опашка“ – допълни д-р Снежана Милушева.
Благотворителният базар се намира на улица “Даме Груев“ 42, под статистиката, жълтата сграда зад Арена парк. Можете да го посетите всеки ден до Коледа, от 11 до 14 ч.
Подробностите можете да чуете в репортажа на Биляна Славчева:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

От любов към цигулката до благотворителна кауза

Ученичката  от ОУ "Христо Ботев"  в село Самораново, община  Дупница  Михаела Радева реши първият ѝ самостоятелен концерт да бъде с благотворителна цел,  събраните пари тя и нейното семейство ще дарят на дете в нужда. Михаела  е на 13 години, а на цигулка свири от 5-годишна – досега винаги пред публика излиза с ансамбъла, с който репетира...

публикувано на 18.02.25 в 10:18

Изкуството да даваш

В неделя в читалище „Пробуда – 1919“ в град Кочериново се проведе благотворителна изложба. Своите картини представиха  две местни художнички – Вергиния Карашка и Николета Василева. С изобразително изкуство Вергиния се занимава още от малка, а учител ѝ е бил Огнян Механджийски. „Обичам много да рисувам. С това уплътнявам времето си. Вдъхва ми..

публикувано на 17.02.25 в 09:33

Живот като на книга - историята на Снежанка Филчева

Снежанка Филчева е автор на книгите „От копче до балтон“, „Бягство“, „Да оставиш следа“ и „Орисани“. Тя е един от съставителите на  сборника „Народни художествени занаяти от Македонския край“, освен това е самоук художник, който има зад гърба си участия в редица изложби. Нищо, свързано с изкуство, не й е чуждо, като владее не само старите занаяти,..

публикувано на 15.02.25 в 14:25
Симеон Славчев

Симеон Славчев: Спекулата в търговията ни прави по-бедни

Цените на основните стоки продължават да растат, а причините за това не са само външни фактори. Според председателя на партия МИР, Симеон Славчев, основният проблем е спекулата, липсата на регулации и недостатъчната подкрепа за българските производители. В интервю за Радио Благоевград той представи конкретни решения за справяне с проблема. Една от..

публикувано на 14.02.25 в 11:31

Иван Христанов: Цените на храните могат да бъдат контролирани, ако има ясна държавна политика

Цените на храните – защо растат и как могат да бъдат овладени? Темата бе сред акцентите в предаването “Събития и личности”. Ръстът на цените на храните остава една от най-големите тревоги за българските потребители. В интервю за Радио Благоевград, Иван Христанов, който е лидер на “Единение” и бивш зам.-министър на земеделието и храните, анализира..

публикувано на 14.02.25 в 11:22
Маргарита Петкова

Поетесата Маргарита Петкова: Когато ви се случи любов не слушайте никого

На празника на виното и любовта потърсихме поетесата Маргарита Петкова, за да разговаряме с нея за любовта във всичките и измерения. Дамата на българската поезия има издадени над 20 стихосбирки и основният климат в тях е както тя казва любовта. На дълго и на широко обсъдихме любовта, но съветът, който даде беше уникален - когато ви се случи любов..

публикувано на 14.02.25 в 09:00

Спомен за Кеазим Исинов: Творчество, разказано през погледа на неговия син!

В зала "Временни изложби" на Регионален исторически музей - Благоевград всички посетители могат да се докоснат до творчеството на един от най-големите съвременни български художници Кеазим Исинов, когото загубихме преди 2 години. В изложбата в негова памет, озаглавена "Спомен за Кей", са представени над 20 творби, като  освен картини от музейната..

публикувано на 13.02.25 в 13:06