Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

ПМГ „Яне Сандански“ – Гоце Делчев = Дигитално училище на България

Снимка: https://pmggd.bg/

Урокът на тема „Хармонията в нас и около нас“ в категорията „Дигитален урок“ на конкурса Дигитално училище на България  донесе първо място на ПМГ „Яне Сандански“ град Гоце Делчев. От пет години гимназията е иновативно училище. Иновацията е свързана с развитие на функционалната грамотност на учениците с използване на проектно базирано обучение в различните часове.

Катерина Тодорова е  старши учител по български език и литература и председател на Методическото обединение по иновации в гимназията. „Разработихме урок на тема „Хармонията в нас и около нас“. Използвахме голяма палитра от дигитални приложения. Урокът е интердисциплинарен и включва в себе си различни учебни предмети: математика, химия, биология, философия и изобразително изкуство. Ние сме много щастливи и горди от факта, че получихме тази награда. Това е голяма оценка и в същото време голяма отговорност за всеки един, който работи в нашето елитно училище.“ – сподели в ефира на Радио Благоевград г-жа Катерина Тодорова.


Надя Воденичарова е старши учител по информационни технологии, част от екипа, разработил урока. „Урокът „Хармонията в нас и около нас“ е  урок, създаден с много любов. В него са включени няколко учебни дисциплини и от гледна точка на IT ние използвахме много иновативни приложения, които всъщност правят урока дигитален. Такава беше нашата тема“ – разказа в ефира на Радио Благоевград г-жа Воденичарова. Тя посочи няколко приложения. Например word wаll, с чиято помощ учениците са разделени на екипи на случаен принцип: екип триъгълник, екип кръг, екип успоредник и екип трапец. Използват мултимедиен сет и други интересни приложения.


Виолета Дерменджиева  е ученичка в 10 г“ клас в ПМГ „Яне Сандански“ град Гоце Делчев. „Главен извод от урока е, че във всичко около нас има хармония и няма как нещата да съществуват без хармония. Всичко е в баланс и това е красивото в нашия свят. Относно самото обучение в този формат според мен е много добре измислено, защото ни показва нагледно нещата, показва ни на практика как се случват в живота и ни възлагат задачи, чрез които ние можем логически да стигнем до знанията, а не само да ги прочетем. Чрез практическите задачи получаваме информация и знания за работа с дигиталните технологии.“


Снежана Костадинова  е ученичка в 10 г“ клас в ПМГ „Яне Сандански“ град Гоце Делчев. „В нашето училище постоянно се провеждат интердисциплинарни дигитални уроци, които ни помагат много в самото обучение.  Използваме много и различни приложения, които дори сами откриваме. Създаваме различни пъзели онлайн, правим много презентации и използваме много приложения. Те улесняват работата както на нас, така и на нашите преподаватели.  Помагат ни сами да достигнем до отговорите. Материалната база в училището е много добра. Винаги можем да използваме таблети, хром буци, които ни помагат в обучението.


В конкурса „Дигитално училище на България“ се състезаваха над 120 проекта от различни училища в нашата страна. Победителите са само седем училища в различните категории – „Дигитален проект“, „Дигитален урок“ и „Дигитална организация на преподаването“.

Пожелаваме още много награди на учениците и учителите в ПМГ „Яне Сандански“ град Гоце Делчев!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Елена Панайотова представя книгата „Приложен театър”

Елена Панайотова представи своята книга „Приложен театър” в Регионалната библиотека на Благоевград. Тя е доктор по театрално изкуство в Нов български университет. Специализирала е европейска култура в Университета в Амстердам и театрална антропология в театър „Один” в Дания. Дългогодишен преподавател е по театрално изкуство в Академията за изкуства..

публикувано на 24.04.24 в 18:37

„Великден във всеки дом” – благотворителна инициатива в Дупница

 „Великден във всеки дом” - т ова е новата кампания на сдружение  „Близо до теб“ за даряване на пакетирани козунаци на самотно живеещи пенсионери в селата от община Дупница. Екипът на сдружението благодари за подкрепата на хората с добри сърца в грижата за хора в нужда. В благотворителната инициатива апелът е да се дарят козунаци, които ще..

публикувано на 24.04.24 в 13:56
Румен Гълъбинов

Румен Гълъбинов: Българинът потребява повече и успява да инвестира

По данни от Наблюдението на домакинските бюджети през 2023 г. на НСИ, годишният общ доход средно на лице от домакинство е 10 846 лв. и нараства с 20.4% спрямо 2022 година. За последните десет години (2014 - 2023 г.) - се увеличава 2.3 пъти.  Годишните разходи са 10 044 лв. средно на лице, което е с 19.7% повече в сравнение с 2022 година. За периода..

публикувано на 24.04.24 в 10:19

WWF ще пусне в Дунав 1,6 милиона есетри

Европейската комисия призова държавите-членки да увеличат усилията си за справяне с бракониерството и незаконния трафик, за да опазят малкото останали есетрови риби на континента. Въпреки че са надживели динозаврите, днес те са най-застрашената от изчезване група животни в света. От шестте вида есетри, които са се срещали в Дунав, вече са..

публикувано на 23.04.24 в 13:22

Доброволци от Гоце Делчев с отличие за каузата за чиста околна среда

На официална церемония на 18 април бяха обявени победителите в годишните награди на организацията  „ Time Heroes “. Призове получиха хората и организациите с изключителен принос за развитието на доброволческата култура в България през 2023 г. С награда „Героите“ беше отличена и организацията „Green and clean“ от Гоце Делчев с основател Георги..

публикувано на 23.04.24 в 10:55

Веселин Христов: Възстановяваме диалога в БСП-Благоевград

Помирението в БСП-Благоевград е въпрос, който вълнува не само нашите членове, но и всички граждани на общината. Всички очакват БСП да бъде силна партия и считам, че това е възможно. Помирението вече е факт. Това заяви в предаването „Събития и личности“ на Радио Благоевград Веселин Христов, председател на общинската структура на БСП в областния..

публикувано на 22.04.24 в 12:25
Вилиан Стефанов

Фотоизложба в Благоевград показа последствията от ядрената аварията в Чернобил

Фотоизложбата „Изгубени във времето“, с 20 фотографии от забранената зона край Чернобил,  ще бъде открита в Благоевград на 26 април. Това е датата, на която през 1986 година,  стана  аварията в Чернобилската атомна централа. Преди войната в Украйна, зоната край Чернобил бе една от най-посещаваните туристически атракции в света, за което голяма..

публикувано на 22.04.24 в 09:28