Алек Кирев представи новата си песен "Ден като всеки друг" само преди броени дни. Сингълът и видеото към него имаха своята онлайн премиера на 6-ти юли, сряда.
"Имали ли сте усещането, след като завършите успешно някаква важна за вас работа, да се отпуснете и да си кажете „всичко е наред, всичко е чудесно“... и тази мисъл да не се конфронтира с „хаоса“ който, може би, тече около вас? Тази песен е писана точно за този момент на „нирвана“. Решението да я издам като сингъл по-скоро може да се нарече „интуитивно“, отколкото „планирано“. Всичко започна преди малко повече от месец. Записът дори не беше започнал. Бяхме на разходка на Витоша целия ден. Спряхме се до едим малък водоем, имаше огън, настроение и всичко останало. Точно тамсе завъртя фразата „хайде, хайде, не го мисли толкова“, която ми напомни, че аз имам песен в която се пее точно това! Имахме китара и аз изсвирих песента. После ме помолиха пак да я изсвиря, и пак, и пак , и пак... Започнахме да говорим за песента като за „химна“. В следващите дни някои от хората, с които бяхме там ми изпратиха видеа как си пеят песента в колата докато пътуват нанякъде. Замислих се „Изпускам ли нещо или наистина трябва да пусна песента като сингъл?“. После всичко се случи сравнително бързо. Като пуснах демото на песента на Ясен Григоров (режисьор на повечето мои клипове), той затвори очи и само каза „Виждам една хубава усмивка“. После ми нахвърля за минималистичнен клип, по начин по който аз самият, без да му го споменавам, съм си представял, че ще стане хубаво. Заснехме го на нашето Черноморие и докато го правихме излезе още една идея... но за нея ще си говорим по-нататък!" Това разказва за своята нова песен Алек Кирев, ако сте любопитни какво още сподели той в ефира на Радио Благоевград, чуйте звуковия файл.
Специално за Радио Благоевград и за първи път пред медиите инж. Георги Георгиев и Биляна Карадакова разказаха за подготвяната изложба за историята и днешния ден на промишления отрасъл в Благоевградска област. Планира се изложбата да бъде открита през януари 2025 година и да включва образци на произвеждани изделия, информационни и фото -..
Асен Джалев е председател на студентския клуб „StartUP@Blagoevgrad “, който организира годишната StartUP конференцията в Американския университет. Събитието събира на едно място предприемачи и студенти, отворено е и за ентусиасти от цяла България. „ Опитваме се да накараме студентите да усетят искрата да започнеш нещо ново, нещо свое,..
"... заработи с рицарска прямота и твърдост..." - тази характеристика на работата на Иван Гарванов във ВМОРО след сливането с Българското тайно революционно братство в началото на 1900 г. дава Христо Силянов. Месеци по-късно Гарванов става председател на ЦК на организацията. Убит е - заедно с Борис Сарафов - на 28 ноември 1907 г. от Тодор Паница: още..
Спомени, романтика и копнеж по вечното лято събира в себе си емоционалната изповед „Събуди ме чак през май“. Мери Бойс Бенд пуска трети нов сингъл за тази година. В навечерието на своята 30-та годишнина групата работи по нов албум в уникалния си мелодичен стил. „Написахме „Събуди ме чак през май“ на 27 юли. Помня много точно датата, в която..
Брайл FM е онлайн радио, което през 2014 година се създава от група незрящи, а идеята им е освен да помагат на своите слушатели и да обучават други незрящи хора в занаята журналистика. Това е единствената медия, в която се обучават и работят специалисти с различни дефицити. Радиото е още една възможност за социализиране на тези хора със..
Има автори, които успяват да се превърнат в глас на своето поколение. И да го изрекат - с болките, разочарованията, надеждите. И да останат - да живеят във и чрез следващи поколения, отново и отново. Такъв поет беше Георги Рупчев , с когото се разделихме на 28.11.2001 г. Спомнихме си за него и в изданието на "Арт сезони" на 30 ноември чрез първата чест..
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..