За промяна на параметрите на дълга, поет от Община Перник за реконструкция на Двореца на културата, настоява пред ОбС кметът на Перник Станислав Владимиров. Дейностите по проекта за обновяването на знаковата за Перник сграда са забавени заради COVID кризата и инфлационните процеси, довели до увеличаване на цените на строителството и услугите.
Проектът за Двореца на културата се финансира чрез комбинирана подкрепа по ОП „Региони в растеж” 2014-2020г. и Фонд за устойчиви градове. С решение от края на 2020 година ОбС е дал съгласие за поемането на дългосрочен общински дълг в размер на 1.5 млн. лв. Заради променената от пандемията и инфлацията ситуация тези средства не са достатъчни за реалзацията на проекта. Това налага поемането на допълнителен дълг до 1 662 630 лв. според проведената пазарна консултация, с което общия размер на дълга ще скочи на 3 162 630 лв., се обяснява в докладната на кмета.
Дворецът на културата е открит преди 66 години. В сградата развиват дейност Общинският комплекс „Дворец на културата”, Художествената галерия Перник, Регионалната библиотека „Св. Минков” и общинският драматичен театър „Боян Дановски”. От построяването на сградата досега са извършвани само частични ремонти, състоянието й е незадоволително, сградата е дори опасна, се казва в докладната. Тя ще бъде разгледана на предстоящата на 8 юни сесия.
Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, днес започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..
За поредна година Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните(МКБППМН) към община Банско отличи и награди участниците в конкурса „Модерен ли е добрият пример?“. Наградите бяха връчени по случай „Деня на розовата фланелка“ от Магдалена Юсева, зам.-кмет на община Банско и председател на МКБППМН. В..
Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), като организация, обединяваща 26 общини от Югозападна България и която повече от 24 години работи в тяхна полза и подкрепа, се включва активно в дискусиите за промени в районите на планиране, включени в Картата на регионалните помощи на Република България за следващия програмен период, които пряко засягат..
Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година. КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание Даниел Стефанов: КС направи възможно най-широкото броене В предадените вчера..
За трети бойкот на търговските вериги днес призовават организаторите на инициативата. Този път бойкотът ще засегне и банките с мотив, че за една и съща услуга плащаме различна такса на различните банки, но всички те печелят от парите на клиентите си. Благоевградчани подкрепят третия бойкот с пазаруване от малките квартални магазини и директно от..
Банско отново ще отбележи тържествено Тодоровден – един от най-обичаните пролетни празници, известен още като Конски Великден. Тази година празникът ще се състои на 8 март, шест седмици преди Възкресение Христово. По традиция, с подкрепата на Община Банско и Народно читалище „Никола Вапцаров“, собственици на коне ще организират празнични ритуали,..
Парламентарната Комисия по енергетика ще изслуша кандидатите за председател и за членове на Комисията за енергийно и водно регулиране. За поста председател е номиниран, от ГЕРБ-СДС, Пламен Младеновски, сега директор на дирекция “Електроенергетика и топлоенергетика” в регулатора. ПП-ДБ предлагат Меглена Русенова, председател на фотоволтаичната..