"В навечерието на местните избори е много важно всички ние, които обичаме Благоевград, да намерим темите, които ни обединяват. Без значение кой ще бъде кмет и кои ще са общинските съветници. Това е в интерес на всички и заедно трябва да работим това да се случи". Това заяви в ефира на Радио Благоевград Димитър Урдев, предприемач и общественик.
Той припомни, че години наред областният център се развиваше бързо и без никакви усилия от страна на общинската власт, най-вече заради хилядите студенти, които поддържаха местната икономика.
Сега обаче ситуацията е коренно различна и са нужни изключителни лидерски и професионални умения от страна на местното управление, за да насочи развитието на града в дългосрочна перспектива.
Димитър Урдев изрази надежда, че в предстоящата предизборна кампания ще видим управленски програми, които след това ще бъдат изпълнявани.
„Преди избори обикновено виждаме прекрасни стратегии и намерения. След това обаче дребнотемието обзема цялото време на администрацията и то претопява всички ония велики намерения, които е имал всеки един от нас, и все не успяваме да структурираме времето си, така че да изпълним и стратегическите въпроси, които трябва да насочат развитието на града“, подчерта Урдев.
Според него основната тема в месеците до предстоящия вот е създаването на перспектива за развитие на Благоевград – така че обикновеният човек да има спокойствието да живее тук, да може да работи. За мен най-притеснителното е, че Община Благоевград е най-големият работодател в областния център. На всякакви икономически форуми, на които съм присъствал, когато стане ясно, че дадена община е основният работодател в населеното място, това е ясен показател, че нещата не вървят добре. Работата на общината е не да бъде работодаел, а да създава условия за инвестиции“, увери той.
Урдев смята, че в Благоевград трябва да инвестираме в развитие на образованието – средно, професионално и висше, което пък да е тясно свързано с бизнеса.
Целият разговор с Димитър Урдев може да чуете в прикачения линк:
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..