Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Васил Тодорински:

Застраховането е грижа към самия себе си и за близките хора

Освен да се защитим от непредвидени ситуации, свързани с нашето и на близките ни хора здраве, с общото ни имущество, застраховането е полезно. “Когато си купим нов дом и даваме всичко от себе си, за да го обзаведем, е хубаво да се погрижим да остане цял. Когато искаме да се погрижим за децата ни и за нашите семейства, застраховането ни помага да им   дадем по-добър  старт в живота, когато пораснат, с натрупаните средства от застраховането. Помага ни да имаме по-добри старини“, очерта за Радио Благоевград основните ползи от застраховането Васил Тодорински от „ГРАВЕ –България“.  „Застраховането е много добър начин човек да си събере пари за хубави неща“, каза още експертът и коментира факта, че застрахователната култура на българина  се повишава, ръстът е осезаем, но все още сме далеч от средноевропейското  ниво в животозастраховането.

Хората със застраховки на имуществото вече получиха своите обезщетения за щетите след първия сняг, потвърди  Васил Тодорински и се обърна към слушателите с апела да спазим старата традиция на Коледа да се купува нещо за дома. „Защо това да не бъде една хубава застраховка на нашето жилище? Тя може да донесе много ползи и в същото време  е подарък за всеки от семейството“, подчерта застрахователният експерт .„Друг подходящ подарък са спестовните планове, свързани със застраховка живот“. Васил Тодорински припомни, че застрахователните консултанти, успешно помагат в процеса на застрахователното и инвестиционно планиране. „Много малко хора знаят, че премията по застраховката живот, която се плаща всяка година, държавата я освобождава от данък. По този начин си помагаме и в данъчното планиране“ .

Интервюто с Васил  Тодорински чуйте в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Александър Геров: едно неспокойно съзнание

 На 22 декември 1997 г. българската литературна общественост загуби  Александър Геров . Пламен Дойнов озаглави книгата си, посветена на Александър Геров "Поезия и познание" и това със сигурност е едно от най-точните описания на същината на творчеството на Геров, неговия принос и значимостта му. Предлагаме ви да чуете как Александър Геров чете..

публикувано на 22.12.24 в 20:38

Проф. Лизбет Любенова: Нашето Възраждане започва именно като културно

В дните преди Рождество е добре да си припомним ролята на Българската екзархия в усилието за раждането на българската нация. Предлагаме ви да чуете разказа на проф. Лизбет Любенова, прозвучал в поредното издание на предаването "Изгрей зора":

публикувано на 22.12.24 в 20:16

Доц. Елена Азманова: Празникът е споделяне на радост

„ Молитвите на българина са свързани повече с неговата празничност, тържественост. Неговата молитва, когато не е чисто религиозна и в усамотение, тя е по-скоро тип послание към хората. Тя е отворен,  комуникативен тип.  И това ни събира “ , сподели за Радио Благоевград доц. Елена Азманова, преподавател в ЮЗУ – Благоевград. Тя е изследовател..

публикувано на 21.12.24 в 09:00

Общественият разговор за семейството, децата и брака става все по-важен и по-труден

От почти  две десетилетия сдружението "Асоциация Общество и Ценности" е двигател на разговора за децата и родителите, брака, семейството и ценностите в модерното време. „ Когато имаме здрави семейства се възпитава и отглежда здраво поколение, със здрави ценности. И съответно – имаме здраво общество “, подчерта в интервю за Радио Благоевград..

публикувано на 20.12.24 в 15:36

Представят нематериалното културно наследство на България

Живото наследство са тези, които го практикуват, това е устойчивостта и знанията, предавани от поколение на поколение – се сочи на електронната страница на ЮНЕСКО, посветена на Нематериалното културно наследство. Още през 2008 година Международната организация за наука и култура започна да изгражда Представителна листа на ЮНЕСКО на елементи..

публикувано на 20.12.24 в 14:05

Магията на Коледа – от миналото до днес

С   изложбата „Готови ли сте за разкази по Коледа“, екипът на Националния етнографски музей предлага съвременен и атрактивен прочит на един от най-светлите празници в годината.  Експозицията проследява как обичаите в старата българска традиция добиват с времето нови форми заради историческите промени и модните светски тенденции. Това обясни..

публикувано на 20.12.24 в 13:57

Димитър Урдев: Земеделието трябва да бъде национален приоритет и в крак с новите технологии

Благоевградският общински съветник Димитър Урдев бе избран за председател на Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ на 46-ия конгрес на партията. Урдев, който досега бе заместник-председател на централното ръководство, заяви амбицията си да работи за обединение на всички земеделски партии и неправителствени организации в страната. По думите му,..

публикувано на 20.12.24 в 11:14