Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Николай Табаков и неговите "Светещи сърца"

| обновено на 11.02.24 в 13:53
4
Снимка: личен архив

Артистът Николай Табаков манипулира светлината, а тя, светлината, го вдъхновява да твори своите уникални, бутикови, вълшебни лампи.  

Роден е през 1970 година в Дупница, където завършва педагогика на изобразителното изкуство и трудово обучение.Той е още музикант, художник, галерист, природозащитник и автор на собствена марка ръчно изработени лампи. Представял ги е в самостоятелни изложби в страната и в чужбина.

Николай Табаков е организатор и участник в редица благотворителни инициативи, подкрепящи социални и други каузи. Автор е на дизайна и изработката на Сърце за капачки, както и един от инициаторите за реализирането на националната кампания за набиране на капачки и закупуване на кувьози. 

На 14 февруари той предвижда акция “Светещи сърца”, с които ще се разхожда по улиците в София и всички, които желаят, в деня на влюбените и на виното, ще могат да се снимат с тях.

Какво още разказва Николай Табаков може да чуете в звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

/musicbbn~

Вижте още

Надежда Андонова и Александрина Пандурска вдъхновяват с енергия и креативност

На Цветница в предаването „Неделя у дома“ гостуваха Надежда Андонова и Александрина Пандурска. Две дами от Благоевград, които вдъхновяват с личен пример, идеи, решителнист и характер. Дизайнерът Надежда Андонова стопанисва „Мощанската къща“ в Благоевград. Там се помещава нейната NaChe Academy, където винаги кипи живот, генерират се творчески..

публикувано на 28.04.24 в 15:42

Висока оценка за мюзикъла "Класният се жени" на Камерна опера Благоевград

На 23 и 25 април 2024 г. от 19.00 ч. в обновената зала на Камерна опера Благоевград  се състоя Премиерата на мюзикъла за тийнейджъри "Класният се жени" от Филип Павлов  и либрето Любомир Пеевски. За спектакъла музикалният критик  Иванка Влаева сподели: "Искате ли да видите много млади хора, които творят заедно докато се забавляват и радват..

публикувано на 27.04.24 в 19:21

След последната сесия на ЕП: време за равносметка

През седмицата се проведе последната пленарна сесия на Европейския парламент в Страсбург. Какво успя да свърши и за какво не стигна време? Какви ще бъдат предизвикателствата, на които следващият състав на ЕП ще трябва да отговори. В предаването “Събития и личности” разговаряхме с трима български евродепутати. За енергетиката, индустрията и..

публикувано на 26.04.24 в 11:25

Елена Панайотова представя книгата „Приложен театър”

Елена Панайотова представи своята книга „Приложен театър” в Регионалната библиотека на Благоевград. Тя е доктор по театрално изкуство в Нов български университет. Специализирала е европейска култура в Университета в Амстердам и театрална антропология в театър „Один” в Дания. Дългогодишен преподавател е по театрално изкуство в Академията за изкуства..

публикувано на 24.04.24 в 18:37

„Великден във всеки дом” – благотворителна инициатива в Дупница

 „Великден във всеки дом” - т ова е новата кампания на сдружение  „Близо до теб“ за даряване на пакетирани козунаци на самотно живеещи пенсионери в селата от община Дупница. Екипът на сдружението благодари за подкрепата на хората с добри сърца в грижата за хора в нужда. В благотворителната инициатива апелът е да се дарят козунаци, които ще..

публикувано на 24.04.24 в 13:56
Румен Гълъбинов

Румен Гълъбинов: Българинът потребява повече и успява да инвестира

По данни от Наблюдението на домакинските бюджети през 2023 г. на НСИ, годишният общ доход средно на лице от домакинство е 10 846 лв. и нараства с 20.4% спрямо 2022 година. За последните десет години (2014 - 2023 г.) - се увеличава 2.3 пъти.  Годишните разходи са 10 044 лв. средно на лице, което е с 19.7% повече в сравнение с 2022 година. За периода..

публикувано на 24.04.24 в 10:19

WWF ще пусне в Дунав 1,6 милиона есетри

Европейската комисия призова държавите-членки да увеличат усилията си за справяне с бракониерството и незаконния трафик, за да опазят малкото останали есетрови риби на континента. Въпреки че са надживели динозаврите, днес те са най-застрашената от изчезване група животни в света. От шестте вида есетри, които са се срещали в Дунав, вече са..

публикувано на 23.04.24 в 13:22