За себе си Алеона де Кама казва: Аз съм едно момиче, което следва мечтите си. А момичетата с мечти се превръщат в жени с визия. Така и все още не знам дали вече мога да се нарека жена или все още съм момичето с мечтите, а може би сменям тези роли постоянно и така ще продължи до края.
Алеона де Кама, както безброй читатели я знаят, или просто прекрасната Магдалена, която не спира да създава вълшебни книги с перото си. Някои от тях са приказни, други те просълзяват, трети те карат да настръхнеш, но едно е сигурно - не оставя никого безразличен. А докато подрежда хаоса от думи, лека-полека тя пренарежда както своите собствени, така и ценностите на читателите й. За любовта. За връзките. За красотата. И за онова, което ни е най-скъпо: нашето истинско Аз.
Алеона е автор на книгите, превърнали се в истински бестселъри на българския пазар "Страст за живот", "Избирам теб, Любов", "Сила за приемане", Танцуващата с вятъра и водата", а вече е факт и петата й книга, поставяща началото на една запленяваща трилогия „Циганката“, с подзаглавието „Пътят към отговорността“.
„Циганката“ е петата книга, която пускам на пазара, но в интерес на истината, тя се роди като концепция и идея след първата ми книга, така че е много чакана от мен лично, с много голямо желание я написах. Докато писах първата част, си дадох сметка, че това е нещо много по-голямо от това, което би могло да се побере в една книга и реших, че ще пусна тази концепция като трилогия“, разказва авторката пред Радио Благоевград.
Както и в останалите книги, така и в „Циганката“, основната нишка, която води Алеона е любовта.
„Циганката“ е една книга с много нюанси и дълбочина. Сюжетът започва в днешно време, но същевременно се развива и в миналото, заложена е и концепцията за преражданията и минали животи. Оказва се, че главната героиня Ая е живяла също и в друга епоха, под името Керана. Съдбите им се допълват, за да подредят възприятията на една объркана жена днес, нуждаеща се от по-голям смисъл.
„Аз самата докато я писах, минавах през много различни състояния и вярвам, че съм успяла да го пресъздам в самата книга“, споделя Алеона де Кама, като допълва, че на моменти, пишейки книгата, дори тя самата се е изненадвала как се развива сюжетът и какви емоции успява да разчовърка в собствената си душа.
Срещата на Ая с млада циганка преобръща всичко в нея, само за да преоткрие себе си, да осмисли грешките си и да намери онова, което би могло да я направи цяла.
Психологическите романи, които обича да създава Алеона де Кама, тя разглежда като един собствен път на изследване, защото не са плод на един напълно изчистен сюжет, а са един процес, форма на медитация за самата авторка.
„Всеки следващ път се изненадвам по колко по-различен начин мога да човъркам в себе си, за да излезе този сюжет, който излиза всеки път. Може би онова, което ме провокира най-вече, е любопитството ми за всички пластове, с които се покрива човека и за огромното разнообразие, което представлява светът, защото всеки един от нас в същината си е едно и също, но сме толкова различни като представяне в света и най-вече от обстоятелствата, в които се намираме. Именно това прави красотата и тези всички завързвания, които отново ни провокират да търсим решения, изчиствания, изкристализирания, така че нещото, което най-много ме провокира, е самата човешка природа и това как ще преминем през светлото, през тъмното, през онези големи нужди като любовта и всички тези теми, които толкова много обичам да изследвам“, разказва пред Радио Благоевград Алеона де Кама.
Целият разговор на Ваня Бахчиванова с авторката Алеона де Кама чуйте в прикаченото интервю.
Процентът на преждевременните раждания у нас е над 12, сочат данните на НЗОК за 2023 година. За поредна година той остава по- висок от средния процент за европейските държави, който е под 8 на сто. А в някои градове превишава значително дори този и без това висок дял. Това означава, че недоносените бебета представляват най-голямата група пациенти..
Има неотчетени преференции при изборите за Народно събрание - това е един от изводите при проверките, които правят представителите на Демократичния център в момента. Само в някои от избирателните райони, включително и в Благоевградския избирателен район неотчетените преференции са 11 905 броя. Повече от 800 са в Благоевградския избирателен район...
180 години се навършват от построяването на православния храм „Свето Въведение Богородично“ в благоевградския възрожденски квартал „Вароша“. По този повод в Регионалния музей ще бъде открита изложба. На 21 ноември, в Деня на християнското семейство и на патронния празник на храма - Въведение Богородично ще бъде открита музейната..
Целият бранш вече е в последните фази на подготовка за зимния сезон. Това каза за Радио Благоевград Малин Бистрин, председател на Съюза на туристическия бизнес в Банско. „ Резервациите за зимния сезон са в две фази, като първата е през ранната есен, когато се записват основно чуждестранните туристи и фенове на Банско. Те правят своите..
Подписка от над 200 души, писма до десетки институции и срещи с отговорните лица е направила заради безводието в село Стоб Венцислава Венчова. „Проблемът с липсата на вода в селото не е от вчера, а е от десетки години и все още решение на проблема няма, а напротив, нещата се задълбочават, защото не само през лятото, но и сега, през зимния..
Завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом след президентските избори в САЩ даде силен тласък на криптопазара. Само за няколко дни цената на биткойн се е повишила рязко и в момента заема първа позиция по пазарна капитализация. „Щатитe обявиха, че ще изградят така наречения биткойн стратегически резерв. Това означава, че правителството на САЩ..
В рубриката „Старите нови занаяти“ по традиция представяме творци, които използват креативността си и дарбите, за да възродят и дадат нов облик на стар занаят. В миналото техниката на рисуването върху коприна се е наричало батик и започва още в Китай. След това се пренася в Япония, Централна Азия, Средният Изток и Индия – това е пътят на..