Работилници за изработване на традиционната полска кукла „Мажанна“ ще се проведат в Етнографската експозиция на Регионалния исторически музей в Бургас. Събитието се организира от Посолството на Полша и Полския институт в София. Участници в работилниците са поляци, живеещи в България и деца от Ателие за самоделие при читалище „Изгрев..
Актьорът Руси Чанев е предложен за почетен гражданин на Бургас. Идеята идва от инициативен комитет и е подкрепена от общината и БНР Бургас. Това съобщи заместник - кметът Диана Саватева, по време на гостуването на популярния бургазлия в родния му град. "Преди няколко месеца, когато Руси беше отново в Бургас, възникна една идея. И ние заедно с..
Мария Бакалова ще открие тази вечер 23-ия „София филм фест на брега“ в Бургас. Фестивалът започва от 19 часа с прожекция на филма „Триумф“ на Кристина Грозева и Петър Вълчанов, в който актрисата изпълнява една от главните роли. Тазгодишното издание на фестивала ще продължи до 28 март, като ще представи над 40 филма — български игрални,..
Дуетът Димитър & Христо от "Капките", известен и като #duetmashini, представя новия си клип към песента „Трябва да остана“ от последния албум „Несломен“ с концерти в София, Бургас и Варна. Бургаската публика ще може да ги види на 2 април от 19:30 ч. в зала „Тончо Русев“ на Културен дом НХК. Дуетът преплита синтпоп-рок, акустично звучене и..
Актьорът Руси Чанев ще представи в Бургас а даптираната за българчета в чужбина версия на „Под игото”. Събитието е днес (19 март) от 18 часа в РБ "Пейо Яворов", а организатор е Община Бургас в партньорство с БНР. Проектът бе реализиран за радиотеатъра на БНР. От оригиналния текст на романа “Под игото“ са премахнати архаизмите, а словоредът е..
Седмица на кукленото изкуство се провежда в редица градове в цялата страна, поводът е 21 март - Световния ден на кукления театър. Инициативата се организира от Асоциацията на куклените театри в България (АКТ-УНИМА) за първи път. В нея участват куклени и драматично-куклени театри, членове на асоциацията, които са подготвили събития в цялата страна,..
Премиерата на един необикновен спектакъл - "Виелица" предстои тази сряда, 19 март в Държавен куклен театър -Бургас. Той е м узикално-визуален, епичен и поетичен, но без текст, разказа режисьорът Тодор Вълов: " Приказката разказва за ненците или самоедите, племе което живее в студената Арктика. Те живеят в юрти, вярват в духове, съществуват..
Премиерата на един необикновен спектакъл - "Виелица" предстои тази сряда, 19 март в Държавен куклен театър -Бургас. Той е м узикално-визуален,..
Актьорът Руси Чанев е предложен за почетен гражданин на Бургас. Идеята идва от инициативен комитет и е подкрепена от общината и БНР Бургас. Това съобщи..
Дуетът Димитър & Христо от "Капките", известен и като #duetmashini, представя новия си клип към песента „Трябва да остана“ от последния албум..